maj 2024
  P W Ś C P S N
  « sie    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031  
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić.

Kredyt hipoteczny.

Większość rodzin, które marzą o własnym pięknym domu są skazane na wzięcie kredytu hipotecznego,  gdyż operowanie tak dużą sumą w rodzinnym budżecie zdarza się niezwykle rzadko. Jak jednak dobrze wybrać bank w którym zdecydujemy się na kredyt oraz jak kredyt wziąć żeby nie żałować? Przede wszystkim musimy mieć świadomość tego, że kredyt hipoteczny jest brany na wiele lat, w zależności od tego jaką ratę miesięczną będziemy musieli płacić, czasami jest to kilka lat a czasami sięga to nawet lat trzydziestu.  Jest to wielka odpowiedzialność, dlatego uzyskanie takiej sumy pieniędzy w celu kupna bądź budowy domu nie jest łatwe. Pytanie jak wybrać najbardziej dogodny kredyt hipoteczny? Jeśli chcemy wybrać dobrze, niezbędna jest orientacja w zakresie ofert na rynku bankowym. Na co zwracać uwagę analizując oferty? Konieczną sprawą jest świadomość tego jaką mamy kondycje finansową oraz to jakimi środkami dysponujemy miesięcznie.

Ważna sprawą jest również zastanowienie się jak długo chcemy kredyt hipoteczny spłacać. Jeśli  już będziemy decydować się na kredyt musimy dokładnie zapoznać się z ofertą oraz całą tabelą dotyczącą prowizji i odsetek. Nic nie może nas zaskoczyć w przyszłości, bo może mieć to przykre konsekwencje. Mamy również możliwość wyboru kredytu walutowego, przy którym niezmiernie ważna jest znajomość tego jak wyglądają kursy oraz to w jaki sposób bank je ustala. Warto poradzić się osoby, która w sposób profesjonalny doradzi nam jaki kredyt hipoteczny będzie dla nas odpowiedni, czyli po prostu skorzystać z usług pośrednika kredytowego, który wyjaśni nam wszystkie wątpliwości. Warto wiedzieć, że koszty kredytu nie są jedynymi kosztami z jakimi będziemy musieli się liczyć. Często dodatkowo musimy płacić za prowizję, ubezpieczenie spłaty kredytu a także ubezpieczenie nieruchomości, dodatkowym kosztem jest wycena nieruchomości przez rzeczoznawcę, wszelkie opłaty notarialne, opłaty sądowe a także podatek od czynności cywilno-prawnej do urzędu skarbowego.

 

4 Responses to Kredyt hipoteczny.

Dodaj komentarz