Sierpień 2019
  P W Ś C P S N
  « Lip    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  262728293031  
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić. Każdy bank ma prawo do ocenienia zdolności kredytowej klientów w sposób indywidualnie, zgodnie z przyjętymi przez siebie zasadami i wytycznymi.

  Często osoby chcące wziąć kredyt hipoteczny decydują się na współpracę z doradcami kredytowymi, którzy współpracują z bankami. Dzięki ich pomocą, nie muszą kłopotać się o skomplikowane procedury bankowe i mają pewność, że wzięty kredyt jest rzeczywiście takim, jakiego sobie życzyli. Wart również zwrócić uwagę na fakt, czemu kredyt ten nazywa się hipotecznym. Odpowiedź jest prosta, gdyż brany jest on pod zastaw hipoteki, która stanowi dla banku swego rodzaju zabezpieczenie. Kredyt hipoteczny, jeżeli jest niespłacany, pozwala bankowi dochodzić uregulowania kredytu nieważne kto, jest właścicielem nieruchomości. Dlatego również kupując dom, zawsze sprawdza się księgi wieczyste, by mieć pewność, że dom nie jest obciążony zastawioną hipoteką. Na koniec warto jeszcze przypomnieć, że wysokość kredytu hipotecznego zależy od wartości domu. Nieruchomość wyceniana jest przez wyspecjalizowane podmioty, które współpracują z bankiem i profesjonalnie zajmują się oszacowaniem wartości danej nieruchomości.

Kredyt hipoteczny.

Większość rodzin, które marzą o własnym pięknym domu są skazane na wzięcie kredytu hipotecznego,  gdyż operowanie tak dużą sumą w rodzinnym budżecie zdarza się niezwykle rzadko. Jak jednak dobrze wybrać bank w którym zdecydujemy się na kredyt oraz jak kredyt wziąć żeby nie żałować? Przede wszystkim musimy mieć świadomość tego, że kredyt hipoteczny jest brany na wiele lat, w zależności od tego jaką ratę miesięczną będziemy musieli płacić, czasami jest to kilka lat a czasami sięga to nawet lat trzydziestu.  Jest to wielka odpowiedzialność, dlatego uzyskanie takiej sumy pieniędzy w celu kupna bądź budowy domu nie jest łatwe. Pytanie jak wybrać najbardziej dogodny kredyt hipoteczny? Jeśli chcemy wybrać dobrze, niezbędna jest orientacja w zakresie ofert na rynku bankowym. Na co zwracać uwagę analizując oferty? Konieczną sprawą jest świadomość tego jaką mamy kondycje finansową oraz to jakimi środkami dysponujemy miesięcznie.

Ważna sprawą jest również zastanowienie się jak długo chcemy kredyt hipoteczny spłacać. Jeśli  już będziemy decydować się na kredyt musimy dokładnie zapoznać się z ofertą oraz całą tabelą dotyczącą prowizji i odsetek. Nic nie może nas zaskoczyć w przyszłości, bo może mieć to przykre konsekwencje. Mamy również możliwość wyboru kredytu walutowego, przy którym niezmiernie ważna jest znajomość tego jak wyglądają kursy oraz to w jaki sposób bank je ustala. Warto poradzić się osoby, która w sposób profesjonalny doradzi nam jaki kredyt hipoteczny będzie dla nas odpowiedni, czyli po prostu skorzystać z usług pośrednika kredytowego, który wyjaśni nam wszystkie wątpliwości. Warto wiedzieć, że koszty kredytu nie są jedynymi kosztami z jakimi będziemy musieli się liczyć. Często dodatkowo musimy płacić za prowizję, ubezpieczenie spłaty kredytu a także ubezpieczenie nieruchomości, dodatkowym kosztem jest wycena nieruchomości przez rzeczoznawcę, wszelkie opłaty notarialne, opłaty sądowe a także podatek od czynności cywilno-prawnej do urzędu skarbowego.

 

4 Responses to Kredyt hipoteczny.

Dodaj komentarz