maj 2024
  P W Ś C P S N
  « sie    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031  
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić.

Kredyt na już zakupioną nieruchomość i przeprowadzony remont

Wiosna sprzyja remontom, renowacjom i modernizacjom, a nawet zakupowi domów, czy mieszkań. Często modernizacja domostwa nie jest tania, w związku z tym warto jest zbierać gromadzące się paragony i faktury. Jak bowiem stanowi polskie prawo, kredytu mieszkaniowego, czy to na remont, czy nawet na zakup mieszkania, banki udzielać mogą nawet trzy lata po faktycznym zakupie, czy modernizacji. Znaczy to, że najpierw się kupuje za gotówkę, a potem można na zakupioną już nieruchomość wziąć kredyt. Jeśli chodzi o domy, czy mieszkania, które zakupione zostały za gotówkę, można je skredytować w ciągu roku, bądź trzech lat od momentu podpisania aktu notarialnego. Taka sama sytuacja tyczy się sfinansowania przez bank poniesionych w przeszłości przez konsumenta kosztów związanych z remontem, zarówno może to być zakup boazerii, położenie płytek, czy renowacja garażu. Klienci często nie mają świadomości, że w takich sytuacjach można skorzystać z kredytu wstecz. Tego typu refinansowanie  pozwala na skorzystanie z bardzo taniego, dostępnego na rynku kredytu. Z racji tego, że zarówno prowizja, marża, jak i raty są wyjątkowo niskie, haczyk pod postacią trudności w otrzymaniu takiego kredytu musi istnieć.

Nie jest to jednak kwestia bardzo problematyczna i często zależna od danego banku. W przypadku zakupu nieruchomości trzeba pamiętać o wpisie do księgi wieczystej, w przypadku remontu, o posiadaniu udokumentowanych wszystkich wydatków, paragonów i faktur. Niektóre banki nie wymagają nawet dostarczenia faktur, tylko oczekują od klienta złożenia kosztorysu, a potem same przeprowadzają inspekcję, sprawdzając tym samym, czy zadeklarowane koszty rzeczywiście zostały poniesione. W jeszcze innych bankach, wystarczy przedstawienie połowy rachunków, by móc otrzymać kredyt. Decyzja o przyznaniu tego typu kredytu podejmowana jest zwyczajowo po około trzech do czterech tygodniach. Warto sprawdzić, jaką ofertę posiadają poszczególne banki i wybrać tę, w która w naszym przypadku jest najkorzystniejsza.

Dodaj komentarz