czerwiec 2024
  P W Ś C P S N
  « sie    
   12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić.

Kredyt na własne mieszkanie

modern-building-1173740-mKażdy z nas z pewnością marzy o posiadaniu własnego mieszkania. Nie jest to jednak zadanie takie proste, biorąc pod uwagę fakt, jak kształtują się obecnie ceny na rynku nieruchomości w Polsce. Przeglądając strony internetowe, można przekonać się, że ofert jest naprawdę wiele, a cały czas podejmowane są nowe inwestycje w bloki mieszkaniowe i osiedla. Wysoka cena mieszkań nie zmienia bowiem faktu, że cały czas utrzymuje się na nie bardzo wysoki popyt.

 

Takie inwestycje podejmowane są przede wszystkim w dużych miastach, ponieważ to właśnie tam najczęściej młodzi ludzie chcą rozpocząć swoją przyszłość, wiedząc, że jest tam większa szansa na zdobycie lepszego wykształcenia oraz znalezienia pracy. Porównując ceny mieszkań, szybko można się przekonać, że w dużych miastach za własne lokum trzeba zapłacić zdecydowanie więcej niż w małych miastach, w których oczywiście ludzie posiadają mniejsze perspektywy. Wyjściem okazuje się kredyt, trzeba jednak pamiętać, że obecnie wymagany jest wkład własny w wysokości 5%.

Dodaj komentarz