maj 2024
  P W Ś C P S N
  « sie    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031  
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić.

Kruczki prawne w umowie najmu.

Celem umowy najmu lokalu użytkowego jest chronienie zarówna wynajmującego jak i najemcę. Przed podpisaniem umowy trzeba jednak jej się dokładnie przyjrzeć. Pominięcie niektórych zapisów może powodować zmniejszenie praw jednej lub drugiej strony lub zwiększenie jej obowiązków. Ważną kwestią w takiej umowie jest kwestia ponoszenia kosztów napraw bieżących w wynajmowanym lokalu. Zasadą jest, ze to wynajmujący ponosi wszelkie koszty naprawy w zakresie niezbędnych do utrzymania funkcjonowania lokalu. Najemca zobowiązany jest do pokrycia kosztów napraw będących następstwem eksploatacji mieszkania.

 

Kolejnym uchybieniem w umowie może buc zastrzeżenie sobie przez wynajmującego podnoszenie wysokości czynszu. Prawo uwzględnia podwyżki, ale nie częściej, niż co sześć miesięcy i w wysokości nieprzekraczającej 3%. W takim wypadku mamy prawo do pisemnego uzasadnienia podwyżki. Najemca powinien również przyjrzeć się czasowi, na jaki umowa została zawarta. Stronom najczęściej zależy na umowie na czas określony.

Comments are closed.