maj 2024
  P W Ś C P S N
  « sie    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031  
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić.

Kupno mieszkania

Nie każdego jest stać na kupno domu jednorodzinnego, co nie jest wcale dziwne biorąc pod uwagę jego ceny. Nierzadko w większych aglomeracjach koszt domku zaczyna się od miliona złotych, na co na pewno nie może sobie pozwolić większość młodych, nawet ze wsparciem finansowym starszego pokolenia. Rozwiązaniem w takiej sytuacji są mieszkania w blokach. Kawalerki można kupić już za 100 000 złotych, co jest już dużo przystępniejszą opcją dla osób szukających własnych czterech kątów. Nie dziwi więc taka popularność mieszkań i tym samym bloków. Powstają coraz to nowe osiedla-blokowiska, gdzie znaczna większość mieszkańców mieszka w wielorodzinnych i wielopiętrowych budynkach.

 

Jak jednak dokonać wyboru nieruchomości? Najlepiej zwrócić się o pomoc do wiarygodnego biura nieruchomości, które doradzi i pomoże znaleźć najlepszą i najbardziej dopasowaną ofertą. Pozwoli to zaoszczędzić mnóstwo czasu, jak również z niemało pieniędzy. Często wesprze nas również nawet w załatwieniu kredytu hipotecznego, bez którego przecież zazwyczaj nie będziemy w stanie pozwolić sobie na kupno mieszkania.

Comments are closed.