maj 2024
  P W Ś C P S N
  « sie    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031  
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić.

Kupno mieszkania – rynek wtórny, czy pierwotny?

Każdy, kto decyduje się kupić swoje własne pierwsze mieszkanie staje przed wieloma dylematami. Jednym z ważniejszych, jeśli nie najważniejszym dylematem jest to czy zdecydować się na mieszkanie kupione na rynku wtórnym czy pierwotnym. O zaletach i wadach obu rozwiązań można by pisać godzinami. My skupimy się tylko na dwóch aspektach. Po pierwsze nowe mieszkania powstają raczej na obrzeżach miast.

 

W centrum jest już zazwyczaj bardzo ciasno i ciężko o miejsce na kolejne inwestycje developerów. Decydując się zatem na mieszkanie na rynku pierwotnym musimy liczyć się z tym, że w większości przypadków będzie ono nieco oddalone od centrum. Jedni uznają to za wadę, inni zaletę. Ile ludzi, tyle opinii. Drugi aspekt to cena. Niewątpliwą zaletą mieszkań z rynku wtórnego jest ich cena. Są one tańsze, jednak przed zakupem powinniśmy je dokładnie obejrzeć. Może się w nich kryć wiele ukrytych wad, jakie obecny właściciel chciałby raczej ukryć. Zakup nieruchomości to inwestycja na lata, więc odnalezienie po dłuższym czasie jakiejś wady nie jest niczym przyjemnym.

Comments are closed.