maj 2024
  P W Ś C P S N
  « sie    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031  
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić.

Kupno nietypowych nieruchomości.

Czasami zdarza się tak, że w naszym życiu pojawi się pragnienie kupna nietypowej nieruchomości. Załóżmy, że już od dziecka marzymy o pięknym zamku w którym możemy zamieszkać, bądź prowadzić działalność komercyjną lub przedsiębiorczą. Co w takiej sytuacji możemy zrobić? Przede wszystkim odpowiedzmy sobie na pytanie jakie nietypowe nieruchomości możemy kupić w Polce oraz w jaki sposób tego dokonać.  Nietypowe nieruchomości zazwyczaj wiążą się z bardzo wysoką ceną w zamian za szereg przepisów jakie będą dotyczyły remontów, rekonstrukcji oraz przebudowy. Oczywiście dotyczy to budynków wpisanych w rejestr zabytków. Kupno takiej nieruchomości, mimo tego, iż wymaga sporego nakładu finansowego może okazać się dla nas bardzo korzystna, szczególnie, jeżeli naszym zamiarem będzie otworzeniem w tym miejscu np. hotelu.  Co podlega ofercie sprzedaży? Przede wszystkim różnego rodzaju pałace, zabytkowe młyny, forty, kamienice itp. Jednak marzenia o kupnie tego typu nieruchomości wiążą się z zaciągnięciem kredytu hipotetycznego. Warto jednak pamiętać o tym, że przy kupnie zrujnowanego zabytku czeka nas wiele niespodzianek finansowych. Statystycznie w Polsce niechętnie decydujemy się na zakup zabytków, zupełnie inaczej odbywa się to w krajach zachodnich czy w Ameryce.

W naszym kraju prawie wcale nie zdarzają się możliwości kupna latarni morskiej, gdzie w Kanadzie jest to na porządku dziennym. Kupnie nietypowej nieruchomości nie podlegają tylko budynki, są to również np. cmentarze, bądź kopalnie. Jak jednak dokonać wyceny takiej nieruchomości? Bardzo niewielka część rzeczoznawców decyduje się na podjęcie wyceny takiego obiektu. Dlatego, jeśli podejmujemy ostateczną decyzję zakupu np. fortu musimy znaleźć bardzo kompetentną firmę oraz rzeczoznawcę, który w sposób rzetelny i zgodny z metodologią wycen dokona oszacowania wartości. Na tego typu rarytas w Polsce mogą pozwolić sobie nieliczni, dlatego często dzieje się tak, że nasze Polskie zabytki przeznaczone na sprzedaż zostają wykupowane przez zainteresowanych z zagranicy.

Dodaj komentarz