kwiecień 2024
  P W Ś C P S N
  « sie    
  1234567
  891011121314
  15161718192021
  22232425262728
  2930  
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić.

Kupować czy budować.

Każdy kto chce stać się posiadaczem własnego domu musi zmierzyć się z ogromem zadań, jakie będą przed nim postawione z związku z tak podjętą decyzją. Począwszy od pozwoleń na budowę przez projekt architektoniczny a skończywszy na wszelkich logistycznych i technicznych kwestiach. Wszystko to razem sprawia, że budowa domu we własnym zakresie jest niezwykle obciążającym przedsięwzięciem i musi wywierać ogromny wpływ na wszystkie osoby, które są zaangażowane w ten proces.

 

Dlatego coraz więcej osób, które chcą być właścicielami własnego domu a nie tylko mieszkania, decyduje się na zakup nieruchomości od developera i tym samym skrócenie drogi od powzięcia decyzji do wejścia w posiadanie własnego domu. Jest to o tyle dobra forma wejścia w posiadanie domu, że pozwala nam na spokojny wybór pasującego nam domu i jednocześnie ominięcie wszystkich niedogodności związanych z budową i wykończeniem budowanego we własnym zakresie budynku. Zakup od developera to oszczędność czasu i pieniędzy, a wiadomo że tego nigdy nie ma w nadmiarze.

Comments are closed.