maj 2024
  P W Ś C P S N
  « sie    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031  
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić.

Kupujemy dom- na co zwracać uwagę?

 Przy kupnie domu często towarzyszy nam euforia i radość, w końcu zapewne było to naszym marzeniem od wielu lat. Jak jednak podjąć rozsądną decyzję i nawet przy najpiękniejszym domu z naszych snów nie dać się oszukać? Przede wszystkim przy kupnie domu musimy zwrócić najpierw uwagę na nasz budżet, czyli na to ile zamierzamy wydać. Kolejna bardzo ważną sprawą jest lokalizacja, w końcu nie chcemy mieszkać tam, gdzie ciężarówki jeżdżą dzień i noc. Jeśli już będziemy  znali zakres finansowy oraz wybierzemy lokalizację nasze pole wyboru zawęża się. Co powinno znaleźć  się w kolejnym etapie analizy. Przede wszystkim musimy zwrócić uwagę na dewelopera, dzięki któremu na naszej głowie będzie mniej formalności, a kupowanie materiałów do wykończenia oraz ekipy remontowej zostawimy profesjonaliście. Warto jednak przy wyborze dewelopera zajrzeć w jego port folio.

Profesjonalizm dewelopera musi przejawiać się w wielu dziedzinach i kwestiach problemowych, które w rzeczywistości powinny być przez niego rozwiązywane szybko i bezstresowo. Kolejną sprawą na którą powinniśmy zwrócić uwagę przy kupnie domu jest teren na którym się on znajduje, ważne jest, by mimo urodziwych widoków rzeki płynącej przy naszym ogródku mieć głowę na karku i mieć świadomość, iż teren ten może być terenem zalewowym. Koniecznym jest wykonanie badań gruntowych oraz prac melioracyjnych. Sprawdzenie wszystkich przyłączy, czyli elektryka, kanalizacja, instalacje grzewcze, wodociągowe i telekomunikacyjne jest następną istotną sprawą. Kolejną ważną sprawą  jest wykończenie domu oraz sprawdzenie czy sprzęt grzewczy oraz wszystkie instalacje są sprawne. Ważne, aby mieć świadomość tego czego jeszcze w domu brakuje, co należy wykończyć oraz z jakimi kosztami powinniśmy się liczyć. Rachunek ten powinien być dokładny, by nie okazało się, że zabraknie nam funduszy na to, by nasz dom był tym wymarzonym. Jeśli wszystko to zostanie dokładnie sprawdzone, a dom który wybraliśmy spełnia nasze oczekiwania to nie ma przeciwwskazań, aby go kupić.

3 Responses to Kupujemy dom- na co zwracać uwagę?

Dodaj komentarz