czerwiec 2024
  P W Ś C P S N
  « sie    
   12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić.

Kupujemy głównie na kredyt

modern-housing-830358-mDziś w Polsce nieruchomości kupuje się na kredyt. Mało, kogo bowiem stać, aby samodzielnie zakupić dla siebie nieruchomość mieszkalną czy też gospodarczą. Korzysta, więc z szerokiej oferty, jaką dają banki lub inne instytucje finansowe i bierze dla siebie kredyt hipoteczny. Przede wszystkim robi to na podstawie osiąganych przez siebie dochodów. Aczkolwiek nie tylko. Niezbędna jest również wycena konkretnej nieruchomości.

 

Mianowicie osoba chcąca kupić nieruchomość na kredyt i chcąca wziąć na ten cel kredyt hipoteczny musi przedstawić bankowi cel swoich zakupów. Wskazać, jakie mieszkanie lub nieruchomość będzie dla siebie kupowała. Następuje jej wycena a następnie analizowana jest zdolność kredytowa. Jeżeli wszystko się powiedzie nieruchomość trafia w ręce nabywcy a bank przelewa do sprzedającego kwotę, jaką on zyskał. Tak to po prostu funkcjonuje na rynku nieruchomości od bardzo dawna. Z resztą zanosi się na to, że w najbliższym czasie nic się nie zmieni i w dalszym ciągu będziemy kupować nieruchomości dla siebie na kredyt.

Comments are closed.