luty 2024
  P W Ś C P S N
  « sie    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  26272829  
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić.

Licytacja komornicza nieruchomości

Od dobrych kilku lat stale rośnie liczba osób mających problemy z terminową spłatą swoich zobowiązań. Ci, którzy nie są w stanie wyjść z pętli długów, a nikt nie chce im już nic więcej pożyczyć, skazani są na wizytę komornika. Jeśli na rachunku bankowych nie ma środków, które mogłyby pójść na zaspokojenie roszczeń, ani też żadnych wartościowych i łatwych w upłynnieniu ruchomości, jak na przykład sprzęt rtv i agd, pod młotek idzie nieruchomość należąca do dłużnika. Jeśli przy pierwszej licytacji nie będzie żadnych chętnych, odbywa się w takim wypadku druga licytacja, za jeszcze mniejszą cenę. Jeśli zakończy się ona sukcesem, byłego właściciela czeka eksmisja.

 

Wszystkim osobom posiadającym własny dom lub mieszkanie doradzam więc terminową spłatę wszelkich płatności, w przeciwnym wypadku istnieje ryzyko utraty dachu nad głową. Ci, którzy tylko wynajmują nieruchomość, też nie mogą czuć się bezpieczni. Jeśli zostaną wpisani do baz gospodarczych takich jak KRD, przez wiele lat nikt im nie udzieli kredytu ani nie da telefonu na abonament.

Comments are closed.