luty 2024
  P W Ś C P S N
  « sie    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  26272829  
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić.

Masz dom?

Masz dom, ale stwierdziłeś, że masz mało miejsca i chciałbyś rozbudować swój dom o poddasze, ale nie wiesz czy to jest zgodne z prawem i czy tak można robić? Oczywiście, że można, wiele ludzi tak robi, że po paru latach mieszkania w domku stwierdza, że potrzeba im jeszcze więcej miejsca i dorabiają sobie poddasze, tym samym powiększając sobie swoją powierzchnię domu. Musicie tylko najpierw uzyskać pozwolenie na taką rozbudowę tu chodzi przede wszystkim o Twoje bezpieczeństwo.

 

Zostaną sprawdzone warunki techniczno- budowlane Twojego domu, czy takie rozbudowanie na pewno nie zagraża Twojemu bezpieczeństwu, kolejne kondygnacje obciążają Twój dom, więc muszą fachowcy wszystko sprawdzić tak by mieć pewność, że podczas remontu się nic nie stanie. Musisz się też określić, czy to ma być powierzchnia mieszkalna, czy jakieś pomieszczenie gospodarcza, tak żeby ekipa wiedziała, jak ma wykonać należycie swoją pracę. Jeśli wszystko zostanie zatwierdzone to następnie już możesz szukać ekipy budowlanej, która pomoże Ci w zrobieniu poddaszu

Comments are closed.