luty 2024
  P W Ś C P S N
  « sie    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  26272829  
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić.

Mieszkania z rynku pierwotnego – zalety

Nie da się ukryć, że mieszkania z rynku wtórnego cieszą się sporym zainteresowaniem ze strony inwestorów. Wynika to przede wszystkim z faktu, że takie nieruchomości mają zazwyczaj dużo bardziej korzystne ceny. Warto jednak pamiętać o tym, że również mieszkania z rynku pierwotnego nie są pozbawione zalet. Do najważniejszych należy oczywiście fakt, że są nowe, a więc mają dużo lepszy stan techniczny niż lokale w starych budynkach.

 

Takie mieszkanie, jeśli zostało dobrze wykończone, nie będzie potrzebowało generalnego remontu przez wiele kolejnych lat, a co za tym idzie nie trzeba będzie w nie inwestować. Nowe budynki mają także inne plusy, na przykład lepszą izolację cieplną i szczelniejsze okna, które pozwalają na zmniejszenie wydatków na ogrzewanie. Jednocześnie zazwyczaj są położone na ładniejszych osiedlach, które zapewniają przyjemne, czyste i zadbane otoczenie. Jak widać nie zawsze opłaca się oszczędzanie, czasem warto trochę więcej zapłacić, ale za to zainwestować w lepszą nieruchomość.

Comments are closed.