maj 2024
  P W Ś C P S N
  « sie    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031  
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić.

Mieszkanie – wynajmować czy kupić?

Dla wielu osób wynajmowanie mieszkania to konieczność związana z brakiem środków na zakup własnej nieruchomości. Warto jednak pamiętać o tym, że wynajmowanie mieszkań jest bardzo popularnym rozwiązaniem w wielu krajach, gdzie większość osób w ogóle nie decyduje się na zakup takiej nieruchomości. Dzieje się tak ponieważ taka forma ma kilka dosyć poważnych zalet. Przede wszystkim pozwala na znacznie większą mobilność, czyli na przykład przenoszenie się do innego miasta w celu poszukiwania pracy.

 

Wielu osobom nie odpowiada również konieczność zadłużenia się na wiele lat. Oczywiście koszty wynajmu mogą być zbliżone do miesięcznej raty kredytu, jednak spłata takiego zobowiązania jest często poważnym obciążaniem nie tylko dla portfela. Konieczność systematycznego spłacania rat w sytuacji dużego bezrobocia i częstych problemów ze znalezieniem pracy może stać się źródłem sporego stresu nawet dla osób, które nieźle sobie radzą pod względem finansowym i nie mają większych kłopotów z odnalezieniem się na rynku pracy.

Comments are closed.