maj 2024
  P W Ś C P S N
  « sie    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031  
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić.

Na co zwracać uwagę w czasie kupna mieszkania?

Ponieważ kupno mieszkania jest tak poważną inwestycją, lepiej dobrze się do niego przygotować. W tym celu warto przede wszystkim zastanowić się na co zwracać największą uwagę w czasie podejmowania wyboru. Na pewno warto zainteresować się tym, czy lokal jest w dobrym stanie technicznym, to znaczy, czy nie będzie wymagać remontu. Druga bardzo ważna kwestia to lokalizacja. Chodzi nie tylko o to, żeby mieszkanie było położone blisko centrum, ale także żeby w okolicy znajdowała się dobra infrastruktura w postaci sklepów lub szkół.

 

Dzięki temu mieszkanie w takiej okolicy będzie dużo łatwiejsze, a codzienne zakupy oraz załatwianie innych spraw nie będą wymagały długich dojazdów. Oczywiście bardzo ważny czynnik to także wysokość czynszu oraz innych opłat. Ta zazwyczaj utrzymuje się na zbliżonym poziomie, jednak w przypadku niektórych wspólnot może być wyższa, na przykład jeśli cały budynek wymaga remontu. Warto zwrócić również uwagę na sąsiadów, na przykład czy nie zachowują się w głośny sposób.

Comments are closed.