Wrzesień 2019
  P W Ś C P S N
  « Sie    
   1
  2345678
  9101112131415
  16171819202122
  23242526272829
  30  
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić. Każdy bank ma prawo do ocenienia zdolności kredytowej klientów w sposób indywidualnie, zgodnie z przyjętymi przez siebie zasadami i wytycznymi.

  Często osoby chcące wziąć kredyt hipoteczny decydują się na współpracę z doradcami kredytowymi, którzy współpracują z bankami. Dzięki ich pomocą, nie muszą kłopotać się o skomplikowane procedury bankowe i mają pewność, że wzięty kredyt jest rzeczywiście takim, jakiego sobie życzyli. Wart również zwrócić uwagę na fakt, czemu kredyt ten nazywa się hipotecznym. Odpowiedź jest prosta, gdyż brany jest on pod zastaw hipoteki, która stanowi dla banku swego rodzaju zabezpieczenie. Kredyt hipoteczny, jeżeli jest niespłacany, pozwala bankowi dochodzić uregulowania kredytu nieważne kto, jest właścicielem nieruchomości. Dlatego również kupując dom, zawsze sprawdza się księgi wieczyste, by mieć pewność, że dom nie jest obciążony zastawioną hipoteką. Na koniec warto jeszcze przypomnieć, że wysokość kredytu hipotecznego zależy od wartości domu. Nieruchomość wyceniana jest przez wyspecjalizowane podmioty, które współpracują z bankiem i profesjonalnie zajmują się oszacowaniem wartości danej nieruchomości.

Na czym polega wycena nieruchomości?

Każda osoba, która posiada na swoim stanie majątkowym jakiś lokal (czy to mieszkalny czy użytkowy) jest zainteresowana poznaniem jego wartości w różnych celach, przede wszystkim wtedy, kiedy planuje jej sprzedaż lub wzięcie pod jej zastaw kredytu hipotecznego. Wycena nieruchomości polega zatem na określeniu dokładnej i aktualnej wartości danej nieruchomości zgodnie z przyjętymi zasadami postępowania w takim przypadku.

Mieszkania na sprzedaż poznań są nowoczesne i dość niedrogie. Niezbędny jest montaż klimatyzacji. Jest to wymóg konieczny w naszych czasach. Nowoczesna nieruchomość to podstawa oraz lokata kapitału. Na pewno kamienie ozdobią chodniki przed posesją. Bramki wejściowe są nieodzowne, bo one zabezpieczają posesje.

W prawie polskim wycena obejmuje określenie wartości: rynkowej, odtworzeniowej i katastralnej tej nieruchomości. Takich wycen można dokonywać w podejściu: porównawczym, dochodowym, kosztowym lub mieszanym – w zależności od indywidualnej sytuacji. Osobą odpowiedzialną za określenie dokładnej wartości lokalu jest zawodowy rzeczoznawca majątkowy, który dokonuje tego przez stworzenie operatu szacunkowego. Tak rozumiana wartość nieruchomości to najbardziej prawdopodobna do uzyskania cena (w oparciu o ceny transakcyjne) w przypadku, gdyby właściciel chciał swoją własność sprzedać.

Comments are closed.