kwiecień 2024
  P W Ś C P S N
  « sie    
  1234567
  891011121314
  15161718192021
  22232425262728
  2930  
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić.

Na czym polega wycena nieruchomości?

Każda osoba, która posiada na swoim stanie majątkowym jakiś lokal (czy to mieszkalny czy użytkowy) jest zainteresowana poznaniem jego wartości w różnych celach, przede wszystkim wtedy, kiedy planuje jej sprzedaż lub wzięcie pod jej zastaw kredytu hipotecznego. Wycena nieruchomości polega zatem na określeniu dokładnej i aktualnej wartości danej nieruchomości zgodnie z przyjętymi zasadami postępowania w takim przypadku.

Mieszkania na sprzedaż poznań są nowoczesne i dość niedrogie. Niezbędny jest montaż klimatyzacji. Jest to wymóg konieczny w naszych czasach. Nowoczesna nieruchomość to podstawa oraz lokata kapitału. Na pewno kamienie ozdobią chodniki przed posesją. Bramki wejściowe są nieodzowne, bo one zabezpieczają posesje.

W prawie polskim wycena obejmuje określenie wartości: rynkowej, odtworzeniowej i katastralnej tej nieruchomości. Takich wycen można dokonywać w podejściu: porównawczym, dochodowym, kosztowym lub mieszanym – w zależności od indywidualnej sytuacji. Osobą odpowiedzialną za określenie dokładnej wartości lokalu jest zawodowy rzeczoznawca majątkowy, który dokonuje tego przez stworzenie operatu szacunkowego. Tak rozumiana wartość nieruchomości to najbardziej prawdopodobna do uzyskania cena (w oparciu o ceny transakcyjne) w przypadku, gdyby właściciel chciał swoją własność sprzedać.

Comments are closed.