maj 2024
  P W Ś C P S N
  « sie    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031  
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić.

Najem

Nająłeś mieszkanie, ale nie podoba ci się łazienka, którą zostawił dla Ciebie właściciel mieszkania, albo w czasie Twojego pobytu w mieszkaniu doszedłeś do wniosku że nie chcesz takich płytek, kafelków itd., i masz w planach zmianę w łazience, ale zastanawiasz się czy możesz? Jasne że tak, wystarczy tylko by właściciel mieszkania, które wynajmujesz, zgodził się na taką elewacje łazienki. Jeśli właściciel mieszkania się zgodzi, wtedy Ty sam ponosisz wszystkie koszty związane ze zmianą wyglądu łazienki.

 

Sam będziesz musiał zatrudnić ekipę budowlaną, która zrobi Ci remont, sam musisz dobrać materiały. Dobrze będzie jeśli będziesz miał umowę z właścicielem mieszkania, na to że wyraża on zgodę, na Twój remont łazienki, tak by np. w czasie remontu nagle właściciel nie zmienił zdania i nie pozwolił Ci dokończyć Twojej pracy. Jeżeli jednak właściciel i Ty nie będziecie mogli dojść do porozumienia zawsze możesz udać się do zrzeszenia najemców /właścicieli i tam uzyskasz fachową pomoc. Ale najlepiej staraj się dojść do porozumienia obopólnego by uniknąć chodzenia po tego typu instytucjach.

Comments are closed.