luty 2024
  P W Ś C P S N
  « sie    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  26272829  
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić.

Najem nieruchomości

Myślisz o własnym mieszkaniu, ale na razie nie masz na to funduszy? Jest rozwiązanie, najmij mieszkanie, gdzie będziesz płacił tylko czynsz, a nie całość kwoty mieszkania. Dobierz odpowiednią dla siebie lokalizację- centrum miasta, czy raczej jego ubocze, ale pamiętaj, że to też się wiąże z wysokością czynszu. Im lepsza lokalizacja, wszędzie blisko itd., tym większa cena czynszu. A jeśli nie zależy Ci na tym by być w centrum, wybierz lokal na uboczu miasta, gdzie i dodatkowo możesz mieć bliżej przyrodę jak i również większy spokój, niż zgiełk miasta.

 

Zanim najmiesz mieszkanie, zastanów się na ile czasu Ci potrzeba, i ile pokojowe, bo to również ma wpływ na kwotę czynszu. Oczywiście też zastanów się, czy będziesz najmował je sam, czy ktoś będzie z Tobą mieszkał, wtedy możecie podzielić kwotę między siebie. Jeśli np. chcesz mieć też zwierzęta w mieszkaniu zapytaj się właściciela, czy nie ma nic przeciwko, lepiej mieć wszystko „dogadane” niż wziąć zwierzę i potem mieć jakiś problem. Sporządźcie umowę, tak aby wszystko było dla Ciebie jasne, co możesz a czego nie i wtedy możesz spokojnie sobie mieszkać.

Comments are closed.