maj 2024
  P W Ś C P S N
  « sie    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031  
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić.

Najważniejsza inwestycja życia

Każdy przynajmniej kilka razy w życiu podejmuje bardzo ważne decyzje, które mogą mieć ogromny wpływ na jego przyszłość. Do takich decyzji na pewno należy zakup domu. Jest to przede wszystkim ogromny wydatek, często związany z koniecznością zaciągnięcia dużego kredytu na wiele lat. Jednocześnie wybór domu ma bardzo duże znaczenie dla komfortu i zadowolenia z takiej inwestycji. Na co zwracać uwagę w czasie oglądania takiego budynku?

 

Na pewno bardzo duże znaczenie ma jego stan techniczny, co trzeba brać pod uwagę głównie w przypadku domów z rynku wtórnego, które były wcześniej użytkowane. Jednocześnie warto na przykład zapoznać się z kosztami eksploatacji nieruchomości. Nowoczesne technologie pozwalają między innymi na budowę domów energooszczędnych, których utrzymanie wymaga znacznie mniejszych nakładów finansowych, między innymi na ogrzewanie. Wydatki związanie z eksploatacją nawet niedużego domku jednorodzinnego mogą być stosunkowo wysokie, dlatego warto zwrócić na to szczególną uwagę.

Comments are closed.