maj 2024
  P W Ś C P S N
  « sie    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031  
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić.

Nieruchomość na prowincji

Coraz więcej osób decyduje się na przeprowadzkę do mniejszego miasta. Wydawałoby się, że tendencja powinna być odwrotna. Wiele osób migruje z małych miast do tych większych, by znaleźć lepszą pracę, mieć lepsze możliwości rozwoju zawodowego, czy zapisać dzieci do renomowanych szkół. Dotychczas ze wsi i mniejszych miast się uciekało, ale trend ten zaczyna się zmieniać. Jednak okazuje się, że wiele osób przeprowadza się po pewnym czasie właśnie na prowincję. Powodem jest często właśnie rynek nieruchomości – zarówno wybudowanie domu na prowincji, jak i wynajęcie mieszkania, czy kupno go na raty jest dużo tańsze w mniejszych miastach niż w dużej metropolii. Najatrakcyjniejsze powiaty w Polsce są w okręgu Warszawskim.

Często wiele osób pracuje w Warszawie, ale domy buduje w mniejszych miejscowościach. Jest to doskonałe rozwiązanie. Życie w takich miasteczkach jest dużo bardziej komfortowe. Koszty przede wszystkim są dużo niższe, przedszkola i prywatne szkoły są zdecydowanie tańsze, a okoliczne sklepiki oferują towary w cenach odpowiednio bardziej atrakcyjnych. Również studenci często nie decydują się na Warszawę, ponieważ koszty przeżycia i wynajęcia mieszkania w mniejszych miastach są dużo niższe. Często studia w Toruniu, Łodzi, czy Gdańsku są dużo niższe, mieszkania wynająć można praktycznie dwa razy taniej, a poziom studiów jest tak samo wysoki jak w Warszawie. Dodatkowo warto zwrócić uwagę, że mniejsze miasta położone w aglomeracji warszawskiej, czy katowickiej, często same starają się przyciągać potencjalnych mieszkańców, którzy pragną tan kupić nieruchomość. Budowane są nowe sklepy, szkoły i przedszkola, a ludzie coraz chętniej opuszczają większe miasta, kupują dom na prowincji i tam decydują się na prowadzenie swojego życia. Dzieje się to z prostego powodu – znalezienie gruntu pod nieruchomość jest prostsze, wybudowanie i umeblowani domu dużo tańsze, a same koszty życia są nieporównywalnie mniejsze, niż takie, jakie ma się, gdy mieszka się w dużym mieście.

Dodaj komentarz