maj 2024
  P W Ś C P S N
  « sie    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031  
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić.

Nieruchomości komercyjne

Masz na sprzedaż nieruchomość komercyjną, miałeś plan ale jednak się rozmyśliłeś i chcesz się pozbyć firmy, nie ma problemu. Dajesz ogłoszenie, cenę, albo dzwonisz do konkurencji, może akurat im się przyda Twój pomysł, i wtedy na tym możesz zarobić, bo nie dojść że dajesz im nieruchomość, to jeszcze swój pomysł. A jeśli nie chcesz oddać swojej nieruchomości do konkurującej firmy, to wystaw ogłoszenie na Internecie, popytaj swoich znajomych z branży, bo pewnie już jakąś bazę masz, a na pewno jest też ktoś, kto Cię poleci.

 

Ewentualnie też możesz zrobić tak, że wynajmiesz komuś, swoją nieruchomość, bo może jednak kiedyś zdecydujesz, że wrócisz do swojego pomysłu. Jeśli nie jesteś do końca zdecydowany, wynajmij komuś na rok lub dwa bo jeśli sprzedasz, to wtedy już „przepadnie” a tak, to, przez ten czas zobaczysz, czy dobrze zrobiłeś, i wtedy jeśli stwierdzisz, że to nie, to a Twój najemca będzie chciał dalej prowadzić interes, możesz wtedy sporządzić z nim umowę kupna Twojej nieruchomości..

Comments are closed.