Wrzesień 2019
  P W Ś C P S N
  « Sie    
   1
  2345678
  9101112131415
  16171819202122
  23242526272829
  30  
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić. Każdy bank ma prawo do ocenienia zdolności kredytowej klientów w sposób indywidualnie, zgodnie z przyjętymi przez siebie zasadami i wytycznymi.

  Często osoby chcące wziąć kredyt hipoteczny decydują się na współpracę z doradcami kredytowymi, którzy współpracują z bankami. Dzięki ich pomocą, nie muszą kłopotać się o skomplikowane procedury bankowe i mają pewność, że wzięty kredyt jest rzeczywiście takim, jakiego sobie życzyli. Wart również zwrócić uwagę na fakt, czemu kredyt ten nazywa się hipotecznym. Odpowiedź jest prosta, gdyż brany jest on pod zastaw hipoteki, która stanowi dla banku swego rodzaju zabezpieczenie. Kredyt hipoteczny, jeżeli jest niespłacany, pozwala bankowi dochodzić uregulowania kredytu nieważne kto, jest właścicielem nieruchomości. Dlatego również kupując dom, zawsze sprawdza się księgi wieczyste, by mieć pewność, że dom nie jest obciążony zastawioną hipoteką. Na koniec warto jeszcze przypomnieć, że wysokość kredytu hipotecznego zależy od wartości domu. Nieruchomość wyceniana jest przez wyspecjalizowane podmioty, które współpracują z bankiem i profesjonalnie zajmują się oszacowaniem wartości danej nieruchomości.

Nieruchomości na warszawskiej Pradze

Często, gdy słyszy się o opcji wynajęcia mieszkania na warszawskiej Pradze, wielu osobom włosy stają dęba. Zdecydowanie uważa się, że nie jest to dzielnica ciesząca się dobrą sławą. Odstrasza nie tylko wysoki poziom przestępczości i duża liczba popularnej środowiskowej grupy tak zwanych dresów, ale również architektura i wygląd nieruchomości. Często dzwoniąc do właściciela ogłaszającego chęć wynajęcia mieszkania, gdy słyszy się, że mieszkanie znajduje się na Pradze, od razu odkłada się słuchawkę. Nieruchomości wyobraża się często jako szare blokowiska, gdzie w bramach stoją nieciekawe typy i okradają przechodniów. Reputacja tej części miasta jest znana każdemu. Cierpią na tym nowe wysokiej klasy bloki, apartamenty, które mogłyby spełnić marzenia wielu mieszkańców, gdyby tylko dostały taką szansę.

Dlatego dzielnica ta zaczyna inwestować w lepszy marketing, dzięki któremu potencjalni nabywcy mieszkań zdecydują się na kupno, bądź wynajęcie ich w tej dzielnicy. Nowoczesne osiedla takie jak Santorini na Pradze Południe coraz częściej wybierane są przez mieszkańców Warszawy. Przyciąga ich wysoki standard, doskonałe umiejscowienie i prestiż. W dzielnicy Soho zaś, wiele biur wynajmowanych jest przez prestiżowe firmy, magazyny, czy przedsiębiorstwa, których obecność podnosi rangę dzielnicy. Coraz więcej warszawskiej śmietanki towarzyskiej również znajduje swoją oazę właśnie na Pradze. Dlatego więc, skoro biznesmeni i gwiazdy show biznesu wybierają Pragę na miejsce pracy, czy mieszkania, nie mieliby tego robić zwykli ludzie? I coraz częściej się to udaje, gdyż mieszkania w nowobudowanych blokach są wykupywane, zanim bloki zostają całkowicie zbudowane. Co więcej, są one niedrogie, więc grupa targetowa to osoby, których zarobki nalezą do średniej półki. Jest to duża szansa i nadzieja na przyszłość dla Pragi, która dzięki inwestowaniu w nieruchomości, budowaniu nowych budynków i apartamentów ma szansę wyzwolić się od etykietki złej dzielnicy. Coraz lepiej się jej to udaje.

Dodaj komentarz