maj 2024
  P W Ś C P S N
  « sie    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031  
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić.

Nieruchomości wynajem

Masz mieszkanie blisko uczelni w centrum miasta, ale stwierdziłeś, że masz dużo wolnych pokoi i nie wiesz co z tym zrobić? Wynajmij je studentom naprawdę warto. Blisko uczelnia na pewno dużo młodych ludzi, będzie chciało skorzystać z Twojej oferty. Jeśli jeszcze dasz dogodną dla nich cenę, to i tak wyjdziesz na plus, bo wtedy będziesz miał większą liczbę osób wynajmujących u Ciebie niż jak byś podniósł czynsz.

 

Tak to przez cały rok będą mogli wynajmować u Ciebie, a Ty będziesz miał z tego zyski dla siebie. Sporządź z nimi umowę, żeby wiedzieli za co Ci płacą i na jaki czasu. Określ im swoje zasady, co mogą robić u Ciebie, czego nie. Czy mogą korzystać ze wszystkich pokoi, czy jakiś teren domu zostawisz dla siebie. Tak samo z ogrodem/ działką, określ im czy mogą korzystać z Twojego ogrodu, a jeśli tak, to też im powiedz swoje zasady. Jak określisz swoje zasady to będziesz miał nie dojść że zyski, to jeszcze całkiem fajnych lokatorów, którzy będą stosować się do Twoich określonych zasad.

Comments are closed.