maj 2024
  P W Ś C P S N
  « sie    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031  
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić.

Nieuczciwe agencje nieruchomości.

Coraz częściej pomimo wysokich opłat chcąc zakupić czy sprzedać nieruchomość podpisujemy umowę z biurem nieruchomości. Jest to niezwykle wygodne. Satysfakcja klienta zależy głównie od wyboru właściwej agencji nieruchomości. Zdarzają się firmy nieuczciwe niewykazujące się odpowiednim stopniem profesjonalizmu i rzetelnością wobec klienta. Najczęstszym przewinieniem nieuczciwych agencji nieruchomości jest zwodzenie klientów fałszywymi przepisami prawnymi.

 

Straszą klientów oddaniem do sądu, jeśli klient zechce się wycofać z sprzedaży czy zakupu nieruchomości. Agenci wymuszają też na swoich klientach by nie czekali dłużej z sprzedażą, aż znajdzie się klient proponujący oczekiwaną kwotę. Proponują im tym samym niekorzystną dla nich ofertę wmawiając, że czas oczekiwania jest zbyt długi. Takie zachowania są niedopuszczalne. Agencje nieruchomości są po to, aby klient mógł bezpiecznie zawrzeć umowę dogodną dla niego. Agencje nieruchomości zobowiązane są do dbania o interesy wszystkich swoich klientów.

Comments are closed.