maj 2024
  P W Ś C P S N
  « sie    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031  
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić.

Nowe dyrektywy Unii Europejskiej dotyczące budowy domów

grey-split-foyer-wslab-rock-trim-1282174-mCoraz sukcesywnej są wprowadzane w życie dyrektywy i ustawy Unii Europejskiej mające na celu chronić środowisko i wbrew pozorom nasze portfele. Tak wygląda np. sytuacja instalacji elektrycznej w domach. Zgodnie z rozporządzeniami Unii Europejskiej instalacje elektryczne mają mieć określona moc i odpowiedni jej pobór. Co za tym idzie nasza elektryka w domu staje się energooszczędna chroniąc środowisko i nas przed wydawaniem pieniędzy na zbyt duże rachunki za energię elektryczną.

 

Choć początkowe koszty są niewiele większe od montażu instalacji tradycyjnej, to zazwyczaj w przeciągu kilku lat się zwracają i zaczynają na siebie zarabiać. Ponadto dziś jest to zastosowanie, które wybierają ludzie nastawieni na oszczędności jednak wkrótce stanie się to wymogiem stawianym przez Unię by dom spełniał wszelkie standardy budownictwa i mógł bez problemu przejść odbiór budowlany. Warto, więc przed budową zapoznać się z panującymi wymogami oraz z tymi, które w niedługim czasie mają wejść w życie byśmy nie musieli w trakcie budowy przeprowadzać zbędnych zmian.

Comments are closed.