maj 2024
  P W Ś C P S N
  « sie    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031  
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić.

Nowoczesne budownictwo kontra starsze kamienice.

Zakup mieszkania to ogromny wydatek. Zatem decyzja dotycząca lokalizacji musi być jedną z tych, które podejmiemy z wielką rozwagą. Wiele osób nie potrafi się zdecydować, czy wybrać mieszkanie w nowym budownictwie, czy lepiej postawić na znacznie starszą kamienicę. Obie opcje maja tak naprawdę swoje plusy i minusy. Podstawowa różnica, to cena. W kamienicach mieszkania są najczęściej znacznie tańsze. Przy ograniczonym funduszu, to ma ogromne znaczenie.

 

Kolejna rzecz, to metraż. Jeśli chodzi o kamienicę, jest on najczęściej większy. No i kwestia udogodnień. W centralne ogrzewanie i ciepłą wodę z miasta wyposażone są raczej nowe budynki. Jednak w dzisiejszych czasach, w dobie nowoczesnych rozwiązań, tak naprawdę, nie jest problemem zrobienie centralnego w starszej kamienicy. Jak zatem wybrać? Na co się zdecydować? Trzeba się zastanowić, jakie są oczekiwania i ile za nie można zapłacić. Wtedy będzie najłatwiej podjąć odpowiednia decyzję co do zakupu mieszkania dla siebie i całej swojej rodziny.

Comments are closed.