czerwiec 2024
  P W Ś C P S N
  « sie    
   12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić.

Planujemy inwestycję w nieruchomości

Jeżeli planujemy inwestycję pieniędzy w nieruchomości to warto jest rozważyć zakup mieszkania z przeznaczeniem pod wynajem dla studentów. Oczywiście tego typu inwestycja jest obarczona pewnym ryzykiem, jednak generalnie rynek jest duży i właściwie każdy znajdzie dla siebie klientów. Oczywiście inwestując w nieruchomości pod wynajem dla studentów warto jest wybrać miasto gdzie jest jak największa ilość studentów.

Oczywiście nie jest to warunek, jednak w takich miastach są wyższe ceny za najem i możemy uzyskać zdecydowanie większą kwotę z najmu naszego mieszkania. Jeżeli poszukujemy dobrego mieszkania, to warto udać się do agencji nieruchomości. Jedną z lepszych obsługujących rynek nieruchomości jest estradom. Największym ryzykiem jaki ponosimy w związku z wynajmem mieszkania studentów jest potencjalne zagrożenie tym że nasi najemcy będą imprezowali co może nas skonfliktować z sąsiadami. Jednak przed takimi zdarzeniami możemy się zabezpieczyć wpisując odpowiednie klauzule w umowie jaką z nimi podpiszemy.

Dodaj komentarz