czerwiec 2024
  P W Ś C P S N
  « sie    
   12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić.

Pojęcie nieruchomości komercyjnej.

building-1431370-mSłowo „Komercyjny” nierozerwalnie związane jest z pojęciem dochodu i zysku. Nieruchomości komercyjne to wszystkie typy nieruchomości nastawione na zysk. Nieruchomością komercyjną może być: centrum handlowe, magazyny do wynajęcia, biurowce, place składowe, place postojowe i manewrowe itd. Nieruchomości komercyjne są przeznaczone do prowadzenia w nich działalności gospodarczej i czerpania z nich zysku. Mogą być przedmiotem najmu lub stać się produktem inwestycyjnym.

 

Pojęcie nieruchomości komercyjnej nie jest jasno zdefiniowane w Polskim prawie. Zostały one podzielone ze względu na sposób generowania przez nie zysku. Istnieją nieruchomości spekulacyjne, nieruchomości kapitałowe, nieruchomości rozwojowe. Nieruchomości spektakularne nabywa się dla szybkiego zysku z ich sprzedaży. Nieruchomości kapitałowe to takie, co, do których inwestorzy oczekują wzrostu ich wartości w długim przedziale czasu. Nieruchomości rozwojowe to te, w których po przekształceniu będą przeznaczone do dalszego inwestowania.

Comments are closed.