czerwiec 2024
  P W Ś C P S N
  « sie    
   12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić.

Polacy inwestują w nieruchomości

Niewiele jest współcześnie rynków i branż, w które można inwestować spokojnie i bez większego ryzyka, ale mieć za to pewność gwarantowanych, choć nie zawsze wysokich zysków. Do jednych z takich branż należą zaś zdecydowanie nieruchomości (a właściwie cały rynek budowlany), w które inwestować może każdy, w dowolnym momencie i dysponując dowolnym budżetem. Możliwości jest bowiem bardzo wiele z powodu wysokiej pojemności rynku budowlanego: swój kapitał można włożyć w gotowe inwestycje budowlane (kupując mieszkanie czy dom), w dopiero budowane (jako inwestorzy możemy potem odkupić mieszkanie po mniejszej cenie) czy będące zaledwie w planach (na czym można zarobić najwięcej). Ważne jest jednak, aby nie dać się ponieść emocjom związanym z wizją wysokich zysków, ale inwestować z głową i – jeśli jesteśmy początkujący na rynku – z pomocą odpowiedniego doradcy finansowego oraz inwestycyjnego.
O tym, że polski rynek nieruchomości jest wyjątkowo chłonny, przekonują się już nawet zagraniczni inwestorzy, dla których nasze rodzime budownictwo jest szansą na przetrwanie kryzysu gospodarczego na świecie. Coraz więcej powstających w Polsce mieszkań, bloków, domków jednorodzinnych i całych osiedli ma już usprawiedliwienie nie tylko w rosnącej liczbie mieszkańców, ale również w kontekście samej gospodarki. Inwestowanie w budownictwo i kupowanie nieruchomości na progu XXI wieku się po prostu opłaca i jest doskonałym zabezpieczeniem finansowym naszej przyszłości. Zwłaszcza że nie chodzi wyłącznie u kupno budynków mieszkalnych, ale również firmowych czy nawet inwestowanie w grunty, które również należą do nieruchomości. Niezwykle ważną rolę w całym tym procesie odgrywają też różnego rodzaju biura oraz agencje zajmujące się pośrednictwem w sprzedaży oraz wynajdowaniu nieruchomości wystawionych na sprzedaż. Inwestor nie musi dzięki temu sam szukać interesujących go ofert, które mogłyby wzbudzić jego ciekawość i sprawić, aby w nie zainwestował. Tym zadaniem zajmują się specjaliści z agencji, a inwestor musi jedynie podjąć końcową decyzję, wybierając nieruchomość, która najbardziej go przekonuje.

Comments are closed.