maj 2024
  P W Ś C P S N
  « sie    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031  
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić.

Polski Związek Firm Deweloperskich

Historie nieuczciwych deweloperów, którzy w obliczu problemów finansowych pozostawili na lodzie swoich klientów bez pieniędzy i mieszkania, zna każdy. Takie najbardziej drastyczne przypadki zdarzają się coraz rzadziej, jednak problemy z deweloperami mogą mieć także inny charakter. Opóźnienie prac, realizacja niezgodna z projektem, usterki to tylko część kłopotów, na jakie narażeni są klienci firm deweloperskich. Na szczęście są firmy uczciwe i to właśnie one postanowiły walczyć o dobre imię branży.

 

Dlatego powstał Polski Związek Firm Deweloperskich, który zrzesza w swoich szeregach wyłącznie rzetelne firmy, kierujące się Kodeksem Dobrych Praktyk w relacjach z klientami. Związek czuwa nad bezpieczeństwem transakcji, a w sytuacjach konfliktowych między klientem a wykonawcą występuje w roli mediatora. Dodatkowo związek zajmuje się inicjatywami, mającymi na celu poprawę przepisów i likwidację barier rozwoju budownictwa mieszkaniowego. Na stronie PZFD można zapoznać się z ofertami deweloperów należących do Związku, a także przeczytać rady ekspertów dotyczących zakupu mieszkania.

Comments are closed.