maj 2024
  P W Ś C P S N
  « sie    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031  
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić.

Poszukiwanie mieszkania na wynajem

„Czas wakacyjny to bardzo gorący okres na rynku nieruchomości. Jest tak przede wszystkim w większych miastach – ruch generują przede wszystkim studenci, którzy dostawszy się na studia, poszukują dla siebie odpowiedniego lokum. Jak znaleźć w miarę przyzwoite mieszkanie w niewysokiej cenie? To pytanie oczywiście zadaje sobie chyba każdy, kto ma jakiekolwiek doświadczenia z poszukiwaniem mieszkań na wynajem. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, które na pewno ułatwią poszukiwania mieszkania na wynajem w Warszawie.

Przede wszystkim warto wiedzieć, że warszawskie ceny nieruchomości są o wiele wyższe niż w innych miastach. Za samodzielny pokój zapłacimy co najmniej sześćset, za kawalerkę – co najmniej tysiąc, za dwupokojowe mieszkanie – co najmniej tysiąc czterysta złotych. Do tych cen zazwyczaj dolicza się również koszty tak zwanych mediów, czyli internet, telewizję, zużycie wody, gazu oraz energii elektrycznej. Jaka jest złota rada dla wszystkich poszukujących mieszkania w Warszawie? Przede wszystkim przeglądać mnóstwo ogłoszeń, odwiedzać osobiście każde mieszkanie oraz szybko reagować. Zdarza się, że w najgorętszym wakacyjnym okresie dane ogłoszenie przestaje być aktualne już po kilku godzinach od jego zamieszczenia na portalu internetowym. Najlepsze mieszkania rozchodzą się w mgnieniu oka. Jak jest z cenami? Oczywiście najdroższe mieszkania to te w centrum – tutaj płacimy głównie za lokalizację. Nieco tańsze będą mieszkania w innych dzielnicach, ale zlokalizowane w dobrych punktach komunikacyjnych – na przykład blisko stacji metra. Mieszkania w pozostałych lokalizacjach co do zasady powinny być tańsze, dlatego nie dajmy się nabrać. Oczywiście wpływ na cenę ma również standard, w jakim jest urządzone dane mieszkanie. Studenci zazwyczaj wynajmują mieszkania w kilka osób, dlatego koszty rozkładają się na nich wszystkich i są mniejsze. Jedno jest pewne – wynajmując mieszkanie w Warszawie nie można tracić głowy, gdyż bardzo łatwo można skończyć w drogim mieszkaniu o niskim standardzie.”

Dodaj komentarz