Wrzesień 2019
  P W Ś C P S N
  « Sie    
   1
  2345678
  9101112131415
  16171819202122
  23242526272829
  30  
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić. Każdy bank ma prawo do ocenienia zdolności kredytowej klientów w sposób indywidualnie, zgodnie z przyjętymi przez siebie zasadami i wytycznymi.

  Często osoby chcące wziąć kredyt hipoteczny decydują się na współpracę z doradcami kredytowymi, którzy współpracują z bankami. Dzięki ich pomocą, nie muszą kłopotać się o skomplikowane procedury bankowe i mają pewność, że wzięty kredyt jest rzeczywiście takim, jakiego sobie życzyli. Wart również zwrócić uwagę na fakt, czemu kredyt ten nazywa się hipotecznym. Odpowiedź jest prosta, gdyż brany jest on pod zastaw hipoteki, która stanowi dla banku swego rodzaju zabezpieczenie. Kredyt hipoteczny, jeżeli jest niespłacany, pozwala bankowi dochodzić uregulowania kredytu nieważne kto, jest właścicielem nieruchomości. Dlatego również kupując dom, zawsze sprawdza się księgi wieczyste, by mieć pewność, że dom nie jest obciążony zastawioną hipoteką. Na koniec warto jeszcze przypomnieć, że wysokość kredytu hipotecznego zależy od wartości domu. Nieruchomość wyceniana jest przez wyspecjalizowane podmioty, które współpracują z bankiem i profesjonalnie zajmują się oszacowaniem wartości danej nieruchomości.

Poszukiwanie mieszkania na wynajem

„Czas wakacyjny to bardzo gorący okres na rynku nieruchomości. Jest tak przede wszystkim w większych miastach – ruch generują przede wszystkim studenci, którzy dostawszy się na studia, poszukują dla siebie odpowiedniego lokum. Jak znaleźć w miarę przyzwoite mieszkanie w niewysokiej cenie? To pytanie oczywiście zadaje sobie chyba każdy, kto ma jakiekolwiek doświadczenia z poszukiwaniem mieszkań na wynajem. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, które na pewno ułatwią poszukiwania mieszkania na wynajem w Warszawie.

Przede wszystkim warto wiedzieć, że warszawskie ceny nieruchomości są o wiele wyższe niż w innych miastach. Za samodzielny pokój zapłacimy co najmniej sześćset, za kawalerkę – co najmniej tysiąc, za dwupokojowe mieszkanie – co najmniej tysiąc czterysta złotych. Do tych cen zazwyczaj dolicza się również koszty tak zwanych mediów, czyli internet, telewizję, zużycie wody, gazu oraz energii elektrycznej. Jaka jest złota rada dla wszystkich poszukujących mieszkania w Warszawie? Przede wszystkim przeglądać mnóstwo ogłoszeń, odwiedzać osobiście każde mieszkanie oraz szybko reagować. Zdarza się, że w najgorętszym wakacyjnym okresie dane ogłoszenie przestaje być aktualne już po kilku godzinach od jego zamieszczenia na portalu internetowym. Najlepsze mieszkania rozchodzą się w mgnieniu oka. Jak jest z cenami? Oczywiście najdroższe mieszkania to te w centrum – tutaj płacimy głównie za lokalizację. Nieco tańsze będą mieszkania w innych dzielnicach, ale zlokalizowane w dobrych punktach komunikacyjnych – na przykład blisko stacji metra. Mieszkania w pozostałych lokalizacjach co do zasady powinny być tańsze, dlatego nie dajmy się nabrać. Oczywiście wpływ na cenę ma również standard, w jakim jest urządzone dane mieszkanie. Studenci zazwyczaj wynajmują mieszkania w kilka osób, dlatego koszty rozkładają się na nich wszystkich i są mniejsze. Jedno jest pewne – wynajmując mieszkanie w Warszawie nie można tracić głowy, gdyż bardzo łatwo można skończyć w drogim mieszkaniu o niskim standardzie.”

Dodaj komentarz