maj 2024
  P W Ś C P S N
  « sie    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031  
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić.

Powolna budowa autostrady

Budowa autostrad w Polsce od zawsze stanowiła temat do burzliwych rozmów. Nigdy nie wiadomo było, czy lepiej się śmiać, czy płakać. Jadąc autostradą ciągle napotykało się zwężenia pasów, wszędzie były roboty drogowe, a autostrada kończyła się szybciej, niż się zaczynała. Patrząc na to wszystko z perspektywy ostatniego dziesięciolecia, nasz kraj zdawał się być tym, który budowę autostrad traktuje mało poważnie i nie dba o dobro swoich obywateli. Okazało się jednak, że nie tylko Polska miewa problemy w budową autostrad. Palma pierwszeństwa należy się chyba jednak Włochom. Tortem z bitą śmietaną i truskawkami uczczono we wrześniu 50 lat budowy wciąż nieukończonej autostrady. Napis na torcie głosił Autostrada z Reggio do Kalabrii – 50 lat wstydu. Grupa mieszkańców i polityków regionu postanowiła z czarnym humorem uczcić tę rocznicę. Budowa autostrady rozpoczęta została w 1962 roku i powinna byłą zostać ukończona w przeciągu 10 – 15 lat. Nikt nie sądził, że minie ich pięćdziesiąt, a autostrada wciąż będzie nieukończona, pozostając obiektem drwin i żartów. Wielokrotne apele, protesty, czy dyskusje do tej pory nie odniosły jak widać żadnego rezultatu. Uczestnicy pięćdziesięciolecia zgodnie potwierdzili, że mniej pieniędzy wydano na lot w Kosmos, a i egipskie piramidy zostaje zbudowane szybciej.  Podkreślili również, że czują się zaniedbywani przez rząd, który bardziej skupia się na budownictwie i architekturze skoncentrowanej na Północy Włoch, zamiast zwrócić uwagę na biedne Południe.

Jak widać problemy z budowaniem dróg są nie tylko w Polsce. Co więcej, są w kraju, uznawanym za dużo lepiej rozwinięty niż nasz. Więc może póki widać, że coś się dzieje, że beton jest kładziony, że robotnicy pracują jak w ukropie, a walec ubija drogę – miejmy nadzieję, że coś się dzieje. I w końcu zostanie zbudowana u nas kolejne autostrada i nie będziemy musieli świętować takich przykrych, a zarazem komicznych rocznic, jakie demonstrują żywiołowi mieszkańcy Półwyspu Apenińskiego.

Dodaj komentarz