czerwiec 2024
  P W Ś C P S N
  « sie    
   12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić.

Prawa i obowiązki najemcy i wynajmującego.

Głównym obowiązkiem wynajmującego jest oddanie lokalu do użytku i utrzymanie go w dobrym stanie podczas trwania umowy. Obowiązki wynajmującego jasno określa ustawa. Podstawowym obowiązkiem najmującego jest płacenie czynszu. Do jego obowiązków należy dbanie o lokal i utrzymanie w należytym porządku pomieszczeń do niego przynależnych. Użytkowanie lokalu w sposób, na jaki jest przeznaczony oraz dokonywanie drobnych napraw bieżących związanych z eksploatacja mieszkania.

 

Najemca powinien liczyć się z potrzebami innych mieszkańców np. nie zakłócać spokoju sąsiadów. Przed wydaniem lokalu do użytkowania powinno się sporządzić protokół stanu technicznego i zużycia urządzeń będących w danym lokalu. Zapobiegnie to roszczeniom ze strony wynajmującego. Zmiany w lokalu najemca może wprowadzać tylko za zgodą wynajmującego. Prawa te stosuje się, gdy wówczas, gdy strony umowy nie ustaliły odmiennie swych praw i obowiązków. Czytajmy, zatem dokładnie umowę a uchroni nas to przed niepotrzebnymi nieporozumieniami.

Comments are closed.