kwiecień 2024
  P W Ś C P S N
  « sie    
  1234567
  891011121314
  15161718192021
  22232425262728
  2930  
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić.

rozwiązanie dla właścicieli nieruchomości

Często zdarza się, że wynajmem nieruchomości zajmują się osoby do tego nieprzygotowane, które zazwyczaj dostały mieszkanie w spadku lub od rodziców. Z czasem nieruchomości stają się dla nich obciążeniem. Zdarza się, że właściciele mieszkają w innym mieście bądź pracują od rana do wieczora i nie mają czasu zająć się sprawami wynajmu swojego mieszkania. A gdy już to zrobią nie są w stanie cały czas czuwać nad swoją własnością.

 

Często pojawiają się także problemy z lokatorami, którzy nie zostali odpowiednio zweryfikowani i nie zawsze płacą czynsz, nie wspominając już o dbaniu o lokal. Wielu nieprofesjonalnych właścicieli nie potrafi się zabezpieczyć przed takimi sytuacjami, nie potrafi sporządzić odpowiedniej umowy najmu. Rozwiązaniem dla takich właścicieli może okazać się wynajęcie mieszkania firmie zajmującej się profesjonalnym wynajmem mieszkań. Dostaną wówczas za wynajem mniejszą sumę niż gdyby działali na własną rękę, ale za to mają pewność, że ich lokal jest profesjonalnie zarządzany.

Comments are closed.