luty 2024
  P W Ś C P S N
  « sie    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  26272829  
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić.

Rynek nieruchomości

7Jeśli decyduje nas zakup mieszkania lub domu, musimy przede wszystkim poznać sytuację na rynku. Dzięki temu zorientujemy się w dostępnej ofercie i cenach.
Na rynku nieruchomości znajdziemy bardzo duży wybór zarówno domów i mieszkań z rynku pierwotnego, jak i wtórnego. Wszystko zależy od naszych potrzeb i możliwości finansowych. Zakup nieruchomości jest poważną decyzją, dlatego warto ją dokładnie przemyśleć. Jeśli będziemy dokładnie obserwować rynek i zmieniające się ceny, możemy na przykład dojść do wniosku, że jednak lepiej jest zaczekać z decyzją o kupnie.

Nawet kilkuprocentowy spadek cen może wpłynąć na to, że zaoszczędzimy całkiem sporą sumę. Jest to oczywiście bardzo ważne zwłaszcza jeśli kupujemy dom lub mieszkanie na kredyt. Wtedy liczy się każda zaoszczędzona złotówka.
Oczywiście nie warto oszczędzać na jakości domu lub mieszkania. W końcu chodzi o to, żebyśmy byli zadowoleni z zakupu, który zapewni nam wygodne, komfortowe mieszkanie i dobre warunki życia, tylko wtedy będziemy zadowoleni z inwestycji.

Dodaj komentarz