Sierpień 2019
  P W Ś C P S N
  « Lip    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  262728293031  
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić. Najlepiej zaopatrzona hurtownia z materiałami budowlanymi w Katowicach Każdy bank ma prawo do ocenienia zdolności kredytowej klientów w sposób indywidualnie, zgodnie z przyjętymi przez siebie zasadami i wytycznymi.

  Często osoby chcące wziąć kredyt hipoteczny decydują się na współpracę z doradcami kredytowymi, którzy współpracują z bankami. Dzięki ich pomocą, nie muszą kłopotać się o skomplikowane procedury bankowe i mają pewność, że wzięty kredyt jest rzeczywiście takim, jakiego sobie życzyli. Wart również zwrócić uwagę na fakt, czemu kredyt ten nazywa się hipotecznym. Odpowiedź jest prosta, gdyż brany jest on pod zastaw hipoteki, która stanowi dla banku swego rodzaju zabezpieczenie. Kredyt hipoteczny, jeżeli jest niespłacany, pozwala bankowi dochodzić uregulowania kredytu nieważne kto, jest właścicielem nieruchomości. Dlatego również kupując dom, zawsze sprawdza się księgi wieczyste, by mieć pewność, że dom nie jest obciążony zastawioną hipoteką. Na koniec warto jeszcze przypomnieć, że wysokość kredytu hipotecznego zależy od wartości domu. Nieruchomość wyceniana jest przez wyspecjalizowane podmioty, które współpracują z bankiem i profesjonalnie zajmują się oszacowaniem wartości danej nieruchomości.

Rynek nieruchomości w 2012

Prognozy na koniec roku 2012 i początek 2013 dotyczące rynku nieruchomości zdają się być optymistyczne dla potencjalnych nabywców. Prognozowany popyt na Warszawa mieszkania będzie mniejszy, w związku z tym deweloperzy będą musieli konkurować między sobą. Efektem tego będą obniżone ceny mieszkań. Oczywiście nie ma co liczyć na dużo mniejszą stawkę za metr kwadratowy, jednak każda obniżka to ulga dla portfela potencjalnego nabywcy. Znaczna część deweloperów nie decyduje się na żadną obniżkę ceny mieszkań licząc na to, że dobra inwestycja zawsze obroni się sama. Wierzą, że odpowiednia lokalizacja, metraż mieszkania na ursynowie, czy sąsiedztwo są decydującym czynnikiem dla kupującego, który poświęca temu większą uwagę, niż cenie mniejszej lub większej o na przykład pięć procent.

Rok 2012 to również okres zmian na rynku deweloperskim. Nadchodzące inwestycje objęte zostają innym prawem. Będą to surowsze przepisy, jednak zdecydowanie bardziej korzystne dla nowych lokatorów.  Zgodnie z nową ustawą kupujący będzie chroniony przed utratą kwoty pieniędzy, która została wpłacona na mieszkanie. Z pewnością pozwoli to wielu przezornym Polakom odetchnąć z ulgą. Wielokrotnie można było usłyszeć i przeczytać informacje o bankructwie wielkich firm deweloperskich, których efektem była również strata znacznych sum przez nabywców mieszkań. Dodatkową ochronę stanowi również ustawa, która nakazuje deweloperom przekazywanie swoim klientom tylko sprawdzonych i rzetelnych informacji dotyczących danej nieruchomości a także podpisywanie aktu notarialnego już w momencie zawierania przez strony wstępnej umowy.

Jest jednak druga strona medalu, jaką jest rekomendacja S, która dotyczy zdolności kredytowej. Będzie ona naliczana maksymalnie na okres 25 lat. Co więcej, osoby decydujące się na zaciągnięcie kredytu w obcej walucie, będą musiały wykazać, iż osiągają wyższe niż do tej pory wymagane dochody. Z pewnością spowoduje to, że wiele osób będzie musiało porzucić plany o kupnie nowego, większego mieszkania.

Dodaj komentarz