luty 2024
  P W Ś C P S N
  « sie    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  26272829  
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić.

Rynek wtórny

20Rynek nieruchomości dokładnie jak każdy inny rynek podlega prawom działającej „niewidzialnej ręki rynku”. To właśnie ona decyduje o cenach nieruchomości. Wpływ na rynek oczywiście ma popyt i podaż. Jednak w nieruchomościach czynników wpływających na cenę nieruchomości jest zdecydowanie więcej. Jednym z podstawowych elementów wpływających na wysokość cen w nieruchomościach jest lokalizacja.

Takie dane potwierdzą oczywiście wszyscy doświadczone osoby reprezentujące biuro nieruchomości. Poza lokalizacją niezmiernie istotnym elementem wpływającym na cenę nieruchomości jest wiek budynku. Jeżeli budynek jest wybudowany w technologii tradycyjnej to wówczas jest on droższy niż budynek wybudowany z wielkiej płyty. Kolejny element wpływający na cenę nieruchomości to położenie i piętro. Mieszkania na najwyższym piętrze jak i na parterze są tańsze niż mieszkania położone na piętrach środkowych. Kolejnym elementem wpływającym na cenę jest wysokość budynku, im budynek jest niższy ty, mieszkania w nim będą droższe.

Dodaj komentarz