maj 2024
  P W Ś C P S N
  « sie    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031  
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić.

Sektor branży budowlanej.

Branża budowlana była jedną z najważniejszą w Polskiej gospodarce.. Wspierały ją zamówienia publiczne, budowa infrastruktury oraz tanie kredyty budowlane. Pomimo dużej konkurencji w tej branży i wysokich kosztów zyski były ogromne. Pod wpływem ogólnego spowolnienia gospodarczego oraz redukcji dopływu środków publicznych branża budowlana odnotowała duży spadek. Na liście dłużników znalazło się sporo firm z tej branży. Najnowsze badania dowodzą, że okres negatywnych bilansów dla branży budowlanej się kończy. Niestety długi blokują odbudowę branży. Wciąż nie pracuje ona na pełnych obrotach.

 

Wyjście na prostą utrudnia spowolnienie przepływu pieniądza w wyniku zatorów płatniczych. Większa połowa firm nie otrzymuje na czas zapłaty za wykonaną usługę. Dług to nie jedyna przeszkoda rozwoju branży budowlanej. Umowy zazwyczaj są jednostronne z korzyścią po stronie zamawiającego. Dla zagranicznych inwestorów jesteśmy uznawani za ryzykowny rynek. Kryterium cenowe wymusza gorszą, jakość wykonywanych usług.

Comments are closed.