maj 2024
  P W Ś C P S N
  « sie    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031  
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić.

Sposoby na korzystną sprzedaż mieszkania

Wielu właścicieli mieszkań zastanawia się nad tym, jak korzystnie sprzedać swoją nieruchomość. W końcu przy tak poważnej transakcji nawet kilka procent sumy ma bardzo duże znaczenie. Co można zrobić, żeby sprzedać korzystnie mieszkanie? Na pewno warto na samym początku uzbroić się w odrobinę cierpliwości. Należy liczyć się z tym, że trzeba będzie trochę poczekać na naprawdę dobrego klienta, który zgodzi się na odpowiednią cenę. Jednocześnie można sobie pomóc, na przykład tworząc dobre ogłoszenie.

 

Warto także trochę zainwestować w to jakie wrażenie na potencjalnych kupcach zrobi sama nieruchomość. Zadbane, wysprzątanie mieszkanie w dobrym stanie bez wątpienia zrobi znacznie lepsze wrażenie i dzięki temu szybciej się sprzeda. Można także skorzystać z biura nieruchomości i pośrednikom zostawić negocjowanie ceny. Na pewno jest to sposób na zaoszczędzenie sporej ilości czasu oraz dotarcie do dużej ilości zainteresowanych osób. Te proste zabiegi mogą pozwolić na podniesienie ceny nieruchomości nawet o kilka procent.

Comments are closed.