maj 2024
  P W Ś C P S N
  « sie    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031  
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić.

Sprzedasz mieszkania zakupionego za kredyt.

Większości z nas nie stać na zakup własnego mieszkania za gotówkę. Często, więc podejmujemy decyzję na wzięcie kredytu mieszkaniowego. Jest to dla nas duże zobowiązanie finansowe na długi okres czasu. Nie wszystkie zdarzenia losowe jednak można przewidzieć. Zdarzają się sytuacje, w których musimy sprzedać mieszkanie zakupione na kredyt. Przy sprzedaży mieszkania obciążonego kredytem część kwoty uzyskanej ze sprzedaży wpływa na konto bankowe celem pokrycia rat ciążących na danym mieszkaniu.

 

Sprzedając mieszkanie banku powinno się mieć potwierdzenie aktualnego zadłużenia oraz numer konta, na jakie ma trafić kwota zadłużenia. Pozostałe środki ze sprzedaży takiego mieszkania możesz dostać tylko wtedy, gdy kwota sprzedaży całkowicie pokryła dług wobec banku. Ważne jest by pamiętać o całkowitej spłacie kredytu w tym również o opłacie za wcześniejszą spłatę. Sprzedaż mieszkania z kredytem ciążącym na nim nie jest niemożliwa. Należy jedynie pamiętać by kredyt zaciągnięty był spłacony w całości.

Comments are closed.