Wrzesień 2019
  P W Ś C P S N
  « Sie    
   1
  2345678
  9101112131415
  16171819202122
  23242526272829
  30  
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić. Każdy bank ma prawo do ocenienia zdolności kredytowej klientów w sposób indywidualnie, zgodnie z przyjętymi przez siebie zasadami i wytycznymi.

  Często osoby chcące wziąć kredyt hipoteczny decydują się na współpracę z doradcami kredytowymi, którzy współpracują z bankami. Dzięki ich pomocą, nie muszą kłopotać się o skomplikowane procedury bankowe i mają pewność, że wzięty kredyt jest rzeczywiście takim, jakiego sobie życzyli. Wart również zwrócić uwagę na fakt, czemu kredyt ten nazywa się hipotecznym. Odpowiedź jest prosta, gdyż brany jest on pod zastaw hipoteki, która stanowi dla banku swego rodzaju zabezpieczenie. Kredyt hipoteczny, jeżeli jest niespłacany, pozwala bankowi dochodzić uregulowania kredytu nieważne kto, jest właścicielem nieruchomości. Dlatego również kupując dom, zawsze sprawdza się księgi wieczyste, by mieć pewność, że dom nie jest obciążony zastawioną hipoteką. Na koniec warto jeszcze przypomnieć, że wysokość kredytu hipotecznego zależy od wartości domu. Nieruchomość wyceniana jest przez wyspecjalizowane podmioty, które współpracują z bankiem i profesjonalnie zajmują się oszacowaniem wartości danej nieruchomości.

Sprzedaż nieruchomości.

Agencje nieruchomości zwane również burami pośrednictwa , oferują nam bogatą ofertę kupna / sprzedaży nieruchomości. Często jednak nasze drogi życiowe przeplatają się nie koniecznie po naszej myśli i jesteśmy zmuszeni do natychmiastowego wyjazdu na druga półkule czy zwyczajnie poza granice naszego kraju. Pozornie fajna sprawa, lecz na bajkową podróż za nierzadko nowym życiem cień rzuca nam nierzadko dom ,mieszkanie , które pół biedy jeżeli mamy komu zostawić pod opieką , lecz nierzadko zdarza się ze musimy je sprzedać ,i wtedy zaczyna się nasza gonitwa myśli, jak to zrobić w tak , krótkim czasie lub na odległość? I tutaj z pomocą przychodzą nam agencje nieruchomości, jeszcze przed wyjazdem umawiamy się z agentem na spotkanie , spisujemy odpowiednie pełnomocnictwa , przekazujemy klucze i od tej pory możemy spokojnie zająć się, snuciem nowego gniazdka w innym wymarzonym miejscu. Wykwalifikowani pośrednicy zajmą się naszym mieszkaniem jak swoim, wszystkie decyzje, czy zapytania od klientów będą konsultować z wami poprzez wybraną przez was formę kontaktu. Wasze mieszkanie bez najmniejszego wysiłku i stresu z waszej strony znajdzie nowych właścicieli , wszelkie trudy transakcji przejmie agencja, a wy zostanie natychmiast powiadomieni o sprzedaży,i formie rozliczenia, jeżeli wcześniej owej nie ustalicie ze swoim agentem. Sprzedaż przez agencję nieruchomości to bezpieczeństwo i wygoda!

Comments are closed.