maj 2024
  P W Ś C P S N
  « sie    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031  
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić.

Szczelne okna- Ich plusy i minusy

idyllic-window-shutter-1362889-mWiele osób budując dom lub remontując mieszkanie kładzie duży nacisk na szczelność okien. Jednak mało, kto zwraca uwagę na fakt, że przesadna szczelność nie jest do końca taka dobra. Oczywiście, gdy mamy szczelne okna to hamujemy hałas z zewnątrz i w naszym mieszkaniu jest dużo cieplej jednak, gdy nie mamy innej wentylacji w domu jak np. kratki wentylacyjne musimy się liczyć z tym, że z czasem na naszych ścianach może pojawić się grzyb i pleśń. Każde pomieszczenie potrzebuje odpowiedniej wentylacji. Gdy jej niema nasze pomieszczenie niema, czym oddychać. A co za tym idzie powstają grzyby i pleśnie.

 

Dlatego tak ważne jest zwrócenie uwagi na okna. Wybierając je pamiętajmy by powiedzieć o innych wentylacjach w domu lub o ewentualnym jej braku. Każdy kompetentny sprzedawca wtedy pomoże nam wybrać odpowiednie do naszego domu, które zagwarantują wentylacje, a przy tym nie stracimy ciepła i szczelności. W nowych mieszkaniach jednym z wymogów było stworzenie odpowiedniej wentylacje, jednak w starym budownictwie to problem, z którym boryka się wielu.

Comments are closed.