maj 2024
  P W Ś C P S N
  « sie    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031  
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić.

Szklane domy

Odwiedzając wielkie stolice europejskie, wzrok turystów, od zawsze przyciągają drapacze chmur, wysokie, szklane domy. Ma się wrażenie, że całe są ze szkła, jakby były jednym wielkim oknem. W sytuacji, kiedy w środku znajdują się biurowce  wielkich korporacji wcale już nie są takie piękne. Zwłaszcza wieczorem, kiedy w środku zapalone są światła. Widać wtedy wszystko, każdy papier znajdujący się na biurko. Ma się wrażenie, że w budynku jest straszny bałagan. Jednak ogólne wrażenie wizualne jest zdecydowanie na plus.  W ostatnim czasie, bardzo modne stało się używanie szkła, jako materiału budowlanego domkach jednorodzinnych. Na razie taka technika używana jest nieśmiało. W niektórych nowoczesnych budynkach pod Warszawą, zastosowano na przykład szklane dachy. To piękne rozwiązanie. Jak mówią jej twórcy, nie ma nic piękniejszego, niż przed zaśnięciem oglądać gwiazdy. To rzeczywiście bardzo romantyczne.

W innych domach zastosowano szklane ściany. Najczęściej w pomieszczeniach, które zaprojektowane są jako letnie patio, czy miejsce, gdzie jest dużo roślin. W innych domach, architekci poszli o krok dalej. Szklane ściany są tak zamontowane, ze latem, kiedy doskwiera nam upał, można je dowolnie wyciągać. I tak w ciągu kilku minut, zamiast ciepłego pomieszczenia zimą, mamy piękny taras pośród zieleni. Takie rozwiązanie stosuje również wielu restauratorów, gdzie montują wielkie okna, od sufitu do podłogi, a latem rozsuwają je w taki sposób, że można tu zaplanować piękny ogródek letni.  Technika z zastosowaniem szkła jest jednak na chwile obecna, bardzo droga. To nie może być bowiem zwykła szyba. Nie spełniłaby wszystkich  funkcji, jakiej się spodziewano. Musi to być szkło odpowiednio grube i wytrzymałe, zarówno na warunki atmosferyczne, jak i antywłamaniowe. Zastosowanie szkła, doskonale sprawdza się w budynkach, które zaprojektowane są pod galerie handlowe. Tam można spotkać wiele przeszklonych przestrzeni, które optycznie, sprawiają wrażenie przestrzeni dużych i otwartych.

Dodaj komentarz