maj 2024
  P W Ś C P S N
  « sie    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031  
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić.

Szybka sprzedaż domu

Sprzedaż domu to bardzo poważna transakcja. Chodzi o duże pieniądze, dlatego warto dokładnie przemyśleć wszystkie aspekty takiego przedsięwzięcia. Zazwyczaj szczególne problemy zaczynają się, gdy trzeba sprzedać dom w jak najkrótszym czasie. W takiej sytuacji można między innymi postawić na obniżenie ceny. Niska cena na pewno przyciągnie chętnych. Nie można jednak przesadzać, ponieważ zbyt tani dom może wzbudzić podejrzenia. Dlatego nie należy schodzić znacznie poniżej ceny rynkowej takiej nieruchomości.

 

Jednocześnie czasem warto jest zainwestować w to jak taki dom się prezentuje. Można między innymi wprowadzić drobne zmiany, które jednak sprawią, że nieruchomość wywrze dużo lepsze wrażenie na potencjalnych nabywcach. W tym celu warto uprzątnąć teren wokół domu, pozbyć się starych mebli lub zrobić niewielkie przemeblowanie. Można także poczytać na temat różnych sztuczek używanych przez sprzedawców nieruchomości, dzięki którym są w stanie osiągnąć lepszą skuteczność w swojej pracy i przekonywać klientów.

Comments are closed.