maj 2024
  P W Ś C P S N
  « sie    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031  
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić.

Szybka sprzedaż mieszkania

Szybsza sprzedaż mieszkania jest zazwyczaj możliwa dzięki obniżeniu ceny takiej nieruchomości. Jest to niezawodny sposób na przyciągnięcie większej ilości zainteresowanych osób. Jednocześnie trzeba się jednak również liczyć z tym, że uzyskana w ten sposób cena sprzedaży będzie raczej mało atrakcyjna. Na szczęście można także spróbować sprzedać nieruchomość bez obniżania kosztów. W tym celu warto na przykład zainwestować w tak zwany home staging.

 

Są to różne działania, które mają na celu przede wszystkim poprawienie wyglądu mieszkania lub domu. Dzięki temu nieruchomość prezentuje się znacznie lepiej i staje się bardziej atrakcyjna. Czasem wystarczą stosunkowo proste działania, które nie wymagają dużo czasu ani dużo pieniędzy – na przykład odmalowanie ścian lub po porostu usunięcie kilku zbędnych mebli, które jedynie zagracają przestrzeń i niepotrzebnie zabierają miejsce. W ten sposób przy stosunkowo niewielkich nakładach można osiągnąć dosyć konkretny zysk w postaci szybkiej sprzedaży oraz dobrej ceny.

Comments are closed.