maj 2024
  P W Ś C P S N
  « sie    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031  
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić.

Trudna droga do własnego mieszkania

Kupno mieszkania to marzenie wielu młodych ludzi, którzy pragną posiadać swoje własne cztery kąty. Niestety zrealizowanie tego marzenia w praktyce jest stosunkowo trudnym zadaniem. Przede wszystkim bardzo dużą przeszkodą w jego spełnieniu są kwestie finansowe. Zakup nawet niedużego mieszkania jest sporym wydatkiem. W zdecydowanej większości przypadków jedynym sposobem na uzyskanie takich środków jest zaciągnięcie kredytu w banku.

 

Młodzi ludzie niestety mają często z tym problemy, głównie z powodu niskich dochodów, a także dlatego, że banki wymagają posiadania tak zwanego wkładu własnego. Nawet jeśli uda się dostać zgodę od banku, zawsze pozostaje jeszcze spłacenie całego zadłużenia, co często jest rozłożone na długie dziesięciolecia. Jak widać droga do własnego mieszkania jest dla wielu osób bardzo trudna i niestety związana również z bardzo wieloma różnymi wyrzeczeniami. Jednocześnie banki stawiają coraz bardziej rygorystyczne wymagania, które niestety stają się coraz bardziej poważną przeszkodą dla młodych ludzi.

Comments are closed.