maj 2024
  P W Ś C P S N
  « sie    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031  
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić.

Typy budownictwa

Budownictwo jest dziedziną różnorodną, która posiada liczne gałęzie i specjalizacje. Pierwszym typem budownictwa, jest tzw. budownictwo komercyjne. Należą do niego różnego rodzaju obiekty biurowe, takie jak banki, siedziby sądów czy grup biznesowych. Są to również centra handlowo – usługowe wielkich domów towarowych, hipermarketów, czy marketów budowlanych. Do budownictwa komercyjnego zaliczają się również hotele, różnego rodzaju hale sportowo – widowiskowe i pływalnie kryte i otwarte.

Drugim typ, jest to budownictwo przemysłowe. Są to przede wszystkim obiekty przemysłowe, fabryki, wielkie hale pracownicze, produkcyjne i towarowe, mogące pomieścić setki pracowników, ale także centra logistyczne, oczyszczalnie wody, wysypiska śmieci i elektrownie wodne.

Trzeci rodzaj budownictwa, jest to budownictwo użyteczności publicznej. Pod tą nazwą kryją się obiekty edukacyjne na terenie całego kraju – przedszkola, różne szkoły, uczelnie wyższe, biblioteki, czy akademie. Do tego rodzaju budownictwa zalicza się również budynki służby zdrowia, czyli szpitale, centra kliniczne, a także przychodnie.

Ostatnia grupa jest najbliższa człowiekowi w jego życiu codziennym. Jest to budownictwo mieszkaniowe w szeroki rozumieniu tego słowa. Zalicza się więc do tej grupy zarówno bloki mieszkalne, jak i apartamenty o wysokim standardzie, domki bliźniacze, domy szeregowe i innego rodzaju kompleksy mieszkalne.

Obok tych podstawowych czterech dziedzin budownictwa, można również wyróżnić dziedziny mniej charakterystyczne, a bardziej wyspecjalizowane. Mowa tutaj o budownictwie zabytkowym, które polega przede wszystkim na renowacji starych zabudowań i konserwacji budowli o wartości historycznej. Jest to bardzo ważna materia, ponieważ pozwala należycie zadbać o nasze dziatwo kulturowe, by móc pokazać je dalszym pokoleniom. Drugi typ budownictwa w tej stawce, to aranżacja wnętrz, czyli swego rodzaju budownictwo na mniejszą skalę – bo dotyczy tego, co znajduje się wewnątrz budowli.

Dodaj komentarz