Sierpień 2019
  P W Ś C P S N
  « Lip    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  262728293031  
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić. Każdy bank ma prawo do ocenienia zdolności kredytowej klientów w sposób indywidualnie, zgodnie z przyjętymi przez siebie zasadami i wytycznymi.

  Często osoby chcące wziąć kredyt hipoteczny decydują się na współpracę z doradcami kredytowymi, którzy współpracują z bankami. Dzięki ich pomocą, nie muszą kłopotać się o skomplikowane procedury bankowe i mają pewność, że wzięty kredyt jest rzeczywiście takim, jakiego sobie życzyli. Wart również zwrócić uwagę na fakt, czemu kredyt ten nazywa się hipotecznym. Odpowiedź jest prosta, gdyż brany jest on pod zastaw hipoteki, która stanowi dla banku swego rodzaju zabezpieczenie. Kredyt hipoteczny, jeżeli jest niespłacany, pozwala bankowi dochodzić uregulowania kredytu nieważne kto, jest właścicielem nieruchomości. Dlatego również kupując dom, zawsze sprawdza się księgi wieczyste, by mieć pewność, że dom nie jest obciążony zastawioną hipoteką. Na koniec warto jeszcze przypomnieć, że wysokość kredytu hipotecznego zależy od wartości domu. Nieruchomość wyceniana jest przez wyspecjalizowane podmioty, które współpracują z bankiem i profesjonalnie zajmują się oszacowaniem wartości danej nieruchomości.

Typy budownictwa

Budownictwo jest dziedziną różnorodną, która posiada liczne gałęzie i specjalizacje. Pierwszym typem budownictwa, jest tzw. budownictwo komercyjne. Należą do niego różnego rodzaju obiekty biurowe, takie jak banki, siedziby sądów czy grup biznesowych. Są to również centra handlowo – usługowe wielkich domów towarowych, hipermarketów, czy marketów budowlanych. Do budownictwa komercyjnego zaliczają się również hotele, różnego rodzaju hale sportowo – widowiskowe i pływalnie kryte i otwarte.

Drugim typ, jest to budownictwo przemysłowe. Są to przede wszystkim obiekty przemysłowe, fabryki, wielkie hale pracownicze, produkcyjne i towarowe, mogące pomieścić setki pracowników, ale także centra logistyczne, oczyszczalnie wody, wysypiska śmieci i elektrownie wodne.

Trzeci rodzaj budownictwa, jest to budownictwo użyteczności publicznej. Pod tą nazwą kryją się obiekty edukacyjne na terenie całego kraju – przedszkola, różne szkoły, uczelnie wyższe, biblioteki, czy akademie. Do tego rodzaju budownictwa zalicza się również budynki służby zdrowia, czyli szpitale, centra kliniczne, a także przychodnie.

Ostatnia grupa jest najbliższa człowiekowi w jego życiu codziennym. Jest to budownictwo mieszkaniowe w szeroki rozumieniu tego słowa. Zalicza się więc do tej grupy zarówno bloki mieszkalne, jak i apartamenty o wysokim standardzie, domki bliźniacze, domy szeregowe i innego rodzaju kompleksy mieszkalne.

Obok tych podstawowych czterech dziedzin budownictwa, można również wyróżnić dziedziny mniej charakterystyczne, a bardziej wyspecjalizowane. Mowa tutaj o budownictwie zabytkowym, które polega przede wszystkim na renowacji starych zabudowań i konserwacji budowli o wartości historycznej. Jest to bardzo ważna materia, ponieważ pozwala należycie zadbać o nasze dziatwo kulturowe, by móc pokazać je dalszym pokoleniom. Drugi typ budownictwa w tej stawce, to aranżacja wnętrz, czyli swego rodzaju budownictwo na mniejszą skalę – bo dotyczy tego, co znajduje się wewnątrz budowli.

Dodaj komentarz