Sierpień 2019
  P W Ś C P S N
  « Lip    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  262728293031  
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić. Polecamy nasze Sejfy używane w atrakcyjnych cenach i doskonałej jakości Każdy bank ma prawo do ocenienia zdolności kredytowej klientów w sposób indywidualnie, zgodnie z przyjętymi przez siebie zasadami i wytycznymi.

  Często osoby chcące wziąć kredyt hipoteczny decydują się na współpracę z doradcami kredytowymi, którzy współpracują z bankami. Dzięki ich pomocą, nie muszą kłopotać się o skomplikowane procedury bankowe i mają pewność, że wzięty kredyt jest rzeczywiście takim, jakiego sobie życzyli. Wart również zwrócić uwagę na fakt, czemu kredyt ten nazywa się hipotecznym. Odpowiedź jest prosta, gdyż brany jest on pod zastaw hipoteki, która stanowi dla banku swego rodzaju zabezpieczenie. Kredyt hipoteczny, jeżeli jest niespłacany, pozwala bankowi dochodzić uregulowania kredytu nieważne kto, jest właścicielem nieruchomości. Dlatego również kupując dom, zawsze sprawdza się księgi wieczyste, by mieć pewność, że dom nie jest obciążony zastawioną hipoteką. Na koniec warto jeszcze przypomnieć, że wysokość kredytu hipotecznego zależy od wartości domu. Nieruchomość wyceniana jest przez wyspecjalizowane podmioty, które współpracują z bankiem i profesjonalnie zajmują się oszacowaniem wartości danej nieruchomości.

Umowa zakupu nieruchomości.

Każdego kto zamierza kupić, bądź sprzedać nieruchomość czeka szereg formalności, w tym przedwstępna umowa zakupu, bądź sprzedaży. T o właśnie na tym etapie powinniśmy wykazać wzmożoną czujność. Jak wiadomo, pisemna umowa gwarantuje nam łatwiejsze rozwiązanie oraz przyznanie racji w razie problemów związanych z nieruchomością, to dzięki niej możemy ubiegać się o odszkodowanie i sprawę w sądzie. Zanim jednak umowa końcowa zostanie sfinalizowana występują dwie formy zawarcia umowy przedwstępnej. Pierwszą formą jest akt notarialny. Wybierając jednak formę tej umowy musimy mieć stuprocentową pewność naszej zdolności kredytowej oraz przekonanie, że właśnie ten lokal zamierzamy kupić. Jeśli sprzedający będzie chciał odstąpić od umowy, będziemy mogli oddać sprawę do sądu, co pomoże w konsekwencji (mimo wycofania się sprzedającego) dojść do kupna nieruchomości. Jednak akt notarialny działa w obie strony, dlatego musimy mieć świadomość, że nie mamy prawa do wycofania się z deklaracji kupna, w innym wypadku sprzedający może wytoczyć nam proces w sądzie, co może grozić interwencją komorniczą oraz koniecznością zapłacenia sprzedającemu należnej mu kwoty.

Drugą formą umowy jest umowa cywilno-prawna w której koniecznym elementem jest zadatek, bądź zaliczka. W razie, gdyby nasza zdolność kredytowa okazała się niewystarczająca  strona sprzedająca i kupująca rozlicza się jedynie poprzez zadatek, bądź zaliczkę bez konsekwencji sądowych.  Zadatek jest formą rezerwacyjną, której suma waha się od kilku do dziesięciu procent całej sumy z sprzedaży. Kiedy sprzedający wycofa się z umowy, możemy ubiegać się o podwójną kwotę wpłaconego zadatku, jeżeli zaś z umowy wycofa się kupujący jego zadatek zostaje w rękach sprzedającego. Zadatek jest formą używaną prawnie, gdzie zaliczka to tylko potoczne znaczenie, które wpływa na to, że wpłacona suma przy zerwaniu umowy wraca do strony, która zaliczkę wpłaciła. Wszelkie decyzje związane z umowami zakupu nieruchomości możemy konsultować z rzecznikami konsumentów, którzy doradzą oraz przedstawią stronę prawną sytuacji.

Dodaj komentarz