maj 2024
  P W Ś C P S N
  « sie    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031  
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić.

Upadek dewelopera – co robić?

Zdarza się, że po zakończonej transakcji kupna mieszkania, deweloper ogłasza upadłość. Nie powinno mieć to miejsce, gdyż prawo zapewnia kupującym względnie duże bezpieczeństwo, jednak wciąż działają na rynku deweloperzy nieuczciwi. Co zrobić, gdy ogłosi on upadek? Zawsze oznacza to dla klienta spore problemy i komplikacje. Istnieje wówczas niebezpieczeństwo utraty wpłaconych już na konto dewelopera środków. Zakup nieruchomości może się w takiej sytuacji znacznie opóźnić.

 

Ważnym dokumentem jest w takim wypadku gwarancja lub ubezpieczenie – jeśli zostało wykupione, istnieje możliwość uzyskania zwrotu wpłaconych środków, jednak mieszkanie nie zostanie wtedy zakupione. Jeśli transakcja nie została w żaden sposób zabezpieczona, zachodzi ryzyko, że wszystkie pieniądze, które zostały dotychczas uiszczone, zostaną utracone. Ważne jest więc, by odpowiednio zabezpieczyć umowę i nie narazić się na tak duże ryzyko. Podstawową kwestią jest współpraca tylko z doświadczonym i rzetelnym deweloperem – możemy mieć wówczas pewność, że nie zostaniemy oszukani.

Comments are closed.