maj 2024
  P W Ś C P S N
  « sie    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031  
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić.

Uwaga na określenie „stan deweloperski” przy zakupie mieszkania

modern-social-housing-flats-1421159-mDeweloperzy chcąc przyciągnąć klientów, często oferują mieszkania na ursynowie czy też mieszkania pod warszawą w stanie deweloperskim, dzięki czemu cena nieruchomości jest niższa od lokali wykończonych „pod klucz”, jednak wykończenia mieszkań jest przed nami ale sprzedaż mieszkań i tak idzie świetnie. Tak czy owak dom i mieszkanie to obecnie marzenie wielu młodych ludzi.Osoby chętne na zakup mieszkania i liczące się z każdym groszem często decydują się na taką ofertę sądząc, że we własnym zakresie wykończą mieszkanie za niewielkie pieniądze. Oczywiście w wielu przypadkach tak jest istotnie, jednak to wszystko zależy co kryje się pod pojęciem „stan deweloperski”. Jak się bowiem okazuje, dla każdego dewelopera termin może oznaczać zupełnie co innego.

 

Najczęściej jest to stan surowy zamknięty z wykonanymi dodatkowo pracami obejmującymi np.: przyłącza, instalacje co i elektryczne, tynki wewnętrzne, wylewki, parapety zewnętrzne i czasami wewnętrzne, elewacja zewnętrzna itp. Zakres tych prac może znacznie się różnić u poszczególnych wykonawców, co może mieć kolosalne znaczenie dla kupującego pod kątem kosztów wykańczania nieruchomości. Dlatego zawsze należy oczekiwać od dewelopera dokładnego wyszczególnienia elementów wykończenia mieszkania w ramach oferowanego stanu deweloperskiego.

Comments are closed.